VIDEO: Policie zasahovala ve třech ilegálně otevřených podnicích v Praze. Objevila také kokain

Policie v noci na sobotu zasahovala na základě oznámení ve třech nelegálně otevřených podnicích v Praze. Jednalo se o dvě restaurace a jeden bar na Staroměstském náměstí, Radiožurnálu to potvrdil mluvčí policie Jan Daněk. V restauracích bylo celkem 27 lidí, v baru pak 40. Aby se policisté do baru dostali, museli přestřihnout zámek. V baru nalezli několik sáčků kokainu. Policie o zásahu informovala také na twitteru.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V noci na sobotu řešili pražští policisté oznámení na tři nelegálně otevřené podniky. Konkrétně se jednalo o dvě restaurace a jeden bar na Staroměstském náměstí. V restauracích policisté zjistili přítomnost celkem 27 lidí, v baru na Staroměstském náměstí jich bylo 40. Aby se policisté do baru dostali, museli přestřihnout jeden zámek, protože jim nechtěl nikdo otevřít. V baru policisté nalezli také několik sáčků s kokainem, ke kterému se nikdo nehlásil. Všech sedmdesát osob a provozovatele podniků policisté oznámí správnímu orgánu pro podezření z přestupku,“ uvedl pro Radiožurnál policejní mluvčí.

Podle Daňka byly v souvislosti s nálezem drog ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

Sdílení večírků na sociálních sítích

Kromě snímků z včerejšího večírku v baru na Staroměstském náměstí se během pandemie na sociálních sítích objevují i různé snímky z domácích večírků, nebo fotky, které zachycují porušování aktuálně platných protiepidemických opatření.

Podle mluvčí Kateřiny Rendlové, která spravuje sociální sítě policie, to není ojedinělá věc. Zvlášť mladší občané považují za jistý druh frajeřiny dávat v této době na sociální sítě domácí večírky či jiné porušování nařízení, jako je třeba přejíždění z okresů do okresů. Dost dobře si neuvědomují, že nám poskytují sami proti sobě důkaz k následnému řešení věci.

Podle Rendlové byl včerejší incident kuriózní v tom, že na sebe účastníci sami upozornili označením policie na sociální síti. Mnohem častěji se k nám dostává příspěvek s podobným obsahem tak, že ho někdo přesdílí s otázkou, co na to jako policie říkáme,“ vysvětlila Rendlová Radiožurnálu.

Mluvčí ještě dodala, že zasahování na podobných akcích neprobíhá na základě příspěvků na sociálních sítích, ale policie podle nich událost může řešit zpětně.

Jeden z uživatelů sociálních sítí, kterého zaznamenal server iROZHLAS.cz, například návštěvu domácí párty sdílel a svoje konání ospravedlňoval v dalších příspěvcích na internetu tím, že onemocnění způsobené koronavirem již prodělal a nikdo se kvůli němu nenakazil. Dodal, že s rizikovými skupinami lidí nepřichází do styku, a proto se ho dodržování opatření netýká. Takový výklad ovšem policie nerespektuje. 

Kryštof Šimek, ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme