Policie bude vůči extremistům tvrdší

Ministr vnitra Stanislav Gross volá po razantnějším postupu vůči extrémistům. Po jednání s policejním prezidentem Jiřím Kolářem oznámil, že se mění strategie přístupu k radikálním hnutím a boj proti rasismu se stává jednou z jeho hlavních priorit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyři účastníci sobotního skinheadského srazu v Senohrabech na Benešovsku jsou stíháni pro porušení zákona. Podle ministra vnitra Stanislava Grosse jsou podezřelí ze spáchání rasistických trestných činů. O dalším postupu proti extrémistů jednal právě s policejním prezidentem Jiřím Kolářem. Dohodl se s ním na způsobu, kterým se bude zabraňovat konání takových shromáždění.

Policie bude razantněji postupovat proti extrémistům. Po jednání s ministrem vnitra Stanislavem Gross to oznámil policejní prezident Jiří Kolář. Důležitá je podle něj spolupráce s ostatními složkami, včetně soudů, které musejí skončit s benevolentním přístupem. Základem úspěšného boje proti extrémistickým shromážděním má být široký konsensus vyšetřovatelů, státních zástupců a soudců.

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme