Policie čeká na výslech Babišových dětí a manželky, kvůli Čapímu hnízdu by mohla stíhat 11 lidí

Děti ani manželku Andreje Babiše z hnutí ANO policie v kauze Čapího hnízda dosud nevyslechla. Informuje o tom deník Právo. Celkem by podle něj policie kvůli údajnému dotačnímu podvodu ohledně farmy Čapí hnízdo mohla stíhat až jedenáct lidí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čapí hnízdo | Foto: Filip Jandourek

List píše, že vyšetřovatel kauzy si pozval k podání vysvětlení jak obě Babišovy děti z první manželství - tedy dceru Andreu a syna Adreje - tak jeho manželku Moniku.

Skončí Babiš ve vězení? Otázky a odpovědi v dotační kauze Čapí hnízdo

Číst článek

Jenže syn s dcerou se prý zatím omluvili z vážných osobních důvodů, v případě Moniky Babišové šlo zase o nešťastný termín. Vypovídat měla údajně dva dny před svatbou s Andrejem Babišem, kterého si vzala letos 29. července právě na farmě Čapí hnízdo.

Monika Babišová ale s tímto datem výslechu nesouhlasila. Zároveň upřesnila, kdy se s manželem vracejí ze svatební cesty, tedy 14. srpna, a že poté bude k dispozici.

Jenže, jak píše list, na to už vyšetřovatel nečekal a o čtyři dny dříve požádal Poslaneckou sněmovnu o vydání ke stíhání Andreje Babiše a místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Moniku Babišovou tak policie zatím nevyslechla.

Poslanci přerušili jednání o vydání Babiše s Faltýnkem policii. Chtějí celý spis a pozvou si detektiva

Číst článek

Vydáním se v pátek poprvé zabýval sněmovní mandátový a imunitní výbor, ale jednání přerušil do 30. srpna.

Od policie si vyžádal spis, na schůzi by měli poslanci vyslechnout Babiše, Faltýnka i vyšetřovatele kauzy Pavla Nevtípila a dozorujícího státního zástupce Jaroslava Šarocha.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme