Policie chce obžalovat Drobilova exporadce Knetiga z korupce

Policie navrhla postavit před soud Martina Knetiga, bývalého poradce exministra životního prostředí Pavla Drobila. Podala návrh na obžalobu z nepřímého úplatkářství, kterého se podle ní dopustil při zadávání veřejných zakázek na Státním fondu životního prostředí. Státní zástupkyně by o obžalobě mohla rozhodnout do měsíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo životního prostředí ČR | Foto: Tomáš Adamec

Muži hrozí v případě odsouzení až tříleté vězení. Podle policie nabídl Knetig členovi představenstva Komerční banky, aby sponzoroval ODS. Za to mu sliboval, že zajistí uložení peněz ze Státního fondu životního prostředí na účet této banky.

Policie spis uzavřela a předala státnímu zastupitelství: “Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 obdrželo v pátek od policie návrh na podání obžaloby, státní zástupkyně nyní spis prostuduje a ve věci rozhodne pravděpodobně do konce tohoto měsíce,” říká mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Na údajnou korupci na fondu upozornil bývalý šéf Státního fondu životního prostředí Libor Michálek prostřednictvím tajných nahrávek. Kauza nakonec stála křeslo nejen Michálka, ale teď už bývalého ministra Pavla Drobila.

ČRo, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme