Policie chce stíhat Ratha za další skutky, žádost už je ve sněmovně

Policie chce obvinit poslance a exhejtmana Davida Ratha z dalších tří skutků. Doručila proto žádost do Poslanecké sněmovny, aby ho opět vydala ke stíhání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath ve sněmovně | Foto: ČTK

Mimo obvinění ze vzetí sedmimilionového úplatku jde nově o údajné ovlivňování nákupu zdravotnického vybavení pro kolínskou nemocnici, o problémy při nákupu vybavení domova důchodců s lůžky následné péče v kladenské nemocnici a o manipulaci při dodávce zdravotnické technologie pro jeden z pavilonů mladoboleslavské nemocnice.

„Pakliže chce policie stíhat poslance pro jiné skutky, musí znovu zažádat sněmovnu o jeho vydání a ta procedura je úplně stejná,“ uvedla předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS), která potvrdila, že jde v policejní žádosti o tři nové skutky.

Policejní žádostí se nyní bude zabývat sněmovní mandátový a imunitní výbor. Jeho předseda a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka tvrdí, že její obsah zatím nezná.

„Pokud se potvrdí, že se jedná o novou skutkovou podstatu, o níž zatím Poslanecká sněmovna nejednala, pak tedy předpokládám, že dojde ke schůzi mandátového a imunitního výboru, na tuto schůzi bude pozván poslanec Rath. Já budu navrhovat, aby se schůze uskutečnila standardně v prostorech Poslanecké sněmovny.“

„Posléze se věc bude muset projednat na plénu Poslanecké sněmovny a na plénu Poslanecké sněmovny bude muset znovu Poslanecká sněmovna rozhodovat o zbavení imunity,“ uvedl Sobotka.

Sněmovna už začátkem června Davida Ratha vydala ke stíhání v případě údajné korupce u opravy buštěhradského zámku.

Podle Rathova právníka Adama Černého může nová žádost o vydání poslance ke stíhání souviset s tím, že "kauza Buštěhrad policii padla". Advokát tvrdí, že se ukázalo, že rekonstrukce zámku nebyla předražená.

Pavel Pavlas, mta, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme