Po vykradení dvou domů u Chocerad vyjela policie k vyloupené chatě. Po pachatelích pátrali psi i vrtulník

Několik desítek policistů v Choceradech na Benešovsku pátralo v noci z pátku na sobotu po zlodějích, kteří se vloupali do dvou rodinných domů. Spolu s psovodem prohledávali okolí a prověřovali všechny osoby a vozidla. Do pátrací akce se zapojil i policejní vrtulník. Policisté zatím nevědí, zda jde o gang, který už v okolí Prahy vykradl nejméně šedesát domů. V sobotu ráno potom hlídka vyjela do Chocerad znovu kvůli vykradené chatě.

Fotogalerie uvnitř Chocerady (Aktualizováno: 12:17 1. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie s majitelkou obešla chatu a prohlédla vchody | Foto: Vojtěch Šrámek | Zdroj: Český rozhlas

„Dnes před sedmou hodinou večerní jsme přijali oznámení o vloupání do dvou rodinných domů v Choceradech na Benešovsku,“ uvedla pro Radiožurnál policejní mluvčí Michaela Richterová. „Zatím je opravdu brzy, abychom potvrdili, nebo vyvrátili, zda jde o organizovanou skupinu, nebo ne,“ doplnila.

Vrátil se středočeský gang? V Želivci na jihu Prahy došlo ke třem vloupáním během jedné noci

Číst článek

Mluvčí potvdila serveru iROZHLAS.cz i během sobotního rána, že policie lokalitu stále prověřuje a nové informace o vyšetřování i způsobené škodě zatím nejsou.

Jestli jsou policisté stále na místě, není jasné, Richterová redakci i přes opakované dotazy odmítla další informace sdělit.

V sobotu před polednem ale policejní hlídky vyjely do Chocerad znovu, tenkrát k vloupání do chaty. „Policisté byli opět povolaní do Chocerad kvůli vloupání do rekreační chaty,“ řekla dopoledne redakci Richterová.

To potvrdil i zpravodaj Českého rozhlasu Vojtěch Šrámek, který je přímo ve vesnici a mluvil s majitelkou vykradené chaty. Ta prý v chalupě neměla žádné cennosti, využívá ji jen v létě.

Vloupání o 20 kilometrů dál

V noci na pátek přitom došlo ke třem vloupáním do rodinných domů v Želivci na jihu Prahy, který je od Chocerad vzdálen zhruba dvacet minut jízdy autem.

Podle nezávislého starosty Petra Čuříka se to v obci nestalo poprvé, v minulých dnech zloději vykradli další dva domy. Ani tady nebylo jasné, zda případy patří do série vloupání gangu, který v okolí Prahy vykradl nejméně šedesát domů.

Případů vloupání u Prahy nepřibývá, o pachatelích ale policie nové informace nemá, uvedl náměstek Krejčí

Číst článek

K vloupáním na jihu Prahy dochází od září minulého roku. V lednu policie uvedla, že v obvodu Praha venkov-jih došlo k více než šedesáti vloupáním.

Není jasné, jestli je má na svědomí jedna skupina nebo více propojených skupin, ale zloději se do domů dostávají podobným způsobem. Vypáčí okna nebo balkonové dveře, během pár minut poberou peníze nebo šperky a rychle utečou.

Minulý týden ale náměstek krajského ředitelství středočeské policie Jan Krejčí v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz uvedl, že středočeský gang přestal loupit o silvestrovské noci. To redakci potvrdil i policejní prezident Jan Švejdar.

gag, ako, dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme