Policie chystá o velikonočním víkendu manévry na silnicích

O Velkém pátku se tradičně očekává na silnicích vyšší provoz, velikonční víkend patří na našich silnicích k těm nejrizikovějším. Důvodů je hned několik a policie si je jich moc dobře vědoma. Proto na následující hodiny a dny vyhlásila pohotovost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontrola dálniční známky | Foto: Ondřej Vaňura

První jarní prodloužený víkend, sváteční řidiči, motorkáři, co opráší své stroje, milovníci cyklistiky, kteří vyrazí na první společné výlety, a do toho kombinace koledy, výslužky a nějakého toho alkoholu. Tak vypadají tradičně Velikonoce na našich silnicích.

Zásadní roli ale hraje počasí. Čím je hezčí počasí, tím více je těch, kteří vyjedou. Letos ale má být spíše mrazivé.

„Pokud bude počasí velmi chladné, dá se předpokládat, že nebude vyjíždět tolik motorkářů a cyklistů. Na druhou stranu ale přece jen k vyššímu provozu dojde, protože řada obyvatel měst bude vyjíždět na první prodloužený víkend,“ varuje šéf dopravní policie Leoš Tržil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policisté budou o velikonočních svátcích v pohotovosti, očekává se vyšší provoz na silnicích

„Řidiči si sice dávají větší pozor, ale ani tak by neměli situaci podceňovat. Silniční provoz je v průběhu velikonočních svátků v mnohém specifický, prodlouženému víkendu předcházejí školní prázdniny a lidé využívají volné dny k návštěvám turistických cílů či příbuzných,“ souhlasí Zuzana Součková, mluvčí policejního prezidia.

A protože si je toho policie už několik let vědoma, budou na nás čekat stovky hlídek, a to především na hlavních tazích.

„Počítáme s nasazením prakticky všech vozidel na vybraných rychlostních komunikacích a dálnicích. Pro mimořádné situace bude samozřejmě k dispozici vrtulník, nasazeno bude přes patnáct set policistů,“ upozorňuje Tržil.

Přál by si prý, aby letošní Velikonoce dopadly alespoň tak dobře jako ty loňské. To si nehody vyžádaly od pátku do Velikonočního pondělí pět lidských životů. Před deseti lety to ovšem bylo pětkrát víc.

„V porovnání s předchozími lety jsme zaznamenali, že řidiči jsou opatrnější, ale opravdu je mnoho specifik, která by řidiči neměli podceňovat – počasí, alkohol. Kontroly, které budeme zaměřovat právě na požití alkoholu, budou velmi přísné,“ říká Zuzana Součková.

Petr Jansa, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme