Policie chytila překupníky s 27 kilogramy heroinu

Největší kontraband s drogami za posledních patnáct měsíců se podařilo ulovit celníkům na česko-rakouském hraničním přechodu Hatě na Znojemsku. Zadrželi tam tři překupníky se zásilkou 27 kilogramů heroinu, jehož cena se černém trhu pohybuje kolem 30 miliónů korun. Pašeráci využili k jeho převozu do republiky vozidlo odtahové služby. To táhlo ještě jedno vozidlo bez kol, které stálo na dřevěných hranolech a v nich se ukrývaly balíčky s drogou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zásilka drogy | Foto: ČTK

Zásilka směřovala z Turecka přes Řecko a Itálii do České republiky. Detektivové podle policejní radní Jany Daňkové současně zatkli tři hlavní organizátory ilegálního převozu. Jde o dva Čechy a jednoho Albánce. "Třem pachatelům bylo sděleno obvinění z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů, kde je daná trestní sazba 10-15 let. Měly by to být osoby, které organizovaly dovoz této omamné látky do České republiky."

"Zajímavé tam je to, že při cestě na trajektu z Řecka do Itálie bylo vozidlo podrobeno velmi důkladné kontrole italských celníků, kteří dle zjištěných informací dokonce použili veškeré dostupné elektrotechnické prostředky a zařízení a detektory, a nic nebylo odhaleno - podařilo se to až v těch Hatích," řekl vedoucí celního odboru Bohumír Marek.

Přehrát

00:00 / 00:00

B. Marek - Italové na nic nepřišli

Policie na odhalení šéfů pašerácké skupiny usilovně pracovala dva roky. Celý případ dále šetří a nevylučuje, že obviní ještě další osoby.

Naposledy naši celníci zaznamenali podobně velký úlovek loni v únoru, kdy byla na česko-slovenské hranici objevena zásilka obsahující třikrát více této drogy - 88 kilogramů.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme