Antimonopolní úřad si stojí za zrušením tendru na policejní auta. Správní žalobu ministerstva vnitra vítá

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže si stojí za svým rozhodnutím zrušit výběrové řízení na auta pro ministerstvo vnitra za 2,25 miliardy korun. Ministerstvo v úterý podalo proti rozhodnutí správní žalobu. Úřad vítá, že jeho rozhodnutí prověří správní soud. Tiskové oddělení úřadu to uvedlo v prohlášení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antimonopolní úřad si stojí za svým rozhodnutím zrušit výběrové řízení na policejní auta. (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„V rámci správního řízení úřad oslovil dodavatele 12 značek automobilů a nikdo, kromě vybraného dodavatele, nesplňoval požadavky ministerstva stanovené v zadávací dokumentaci. Úřad proto vítá, že ministerstvo požaduje, aby rozhodnutí prověřil také správní soud,“ stojí v prohlášení.

Vnitro žaluje antimonopolní úřad. Vadí mu zrušení tendru na policejní auta za dvě miliardy

Číst článek

Úřad upřesnil, že ve svém rozhodnutí nezpochybňuje technické požadavky zadavatele ve vztahu k vozům určeným pro Policii České republiky. Jako problematické vidí uzavření rámcové smlouvy na nákup přibližně 8000 automobilů pro celý resort, tedy nejen pro policii, ale také referentských vozů a aut pro hasiče.

„Podle názoru Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže není možné, aby specifikace těchto všech vozů byla podřízena pouze potřebám jednoho segmentu, v tomto případě Policie ČR. Vítáme proto aktuální oznámení ministra vnitra, že v nově vypsaném tendru byla specifikace poptávaných vozů rozdělena do třech kategorií,“ uvedl úřad.

Zvýhodněná Škoda Auto

Vítěz zrušeného výběrového řízení měl s ministerstvem uzavřít rámcovou dohodu na dodávku osobních aut v policejním i běžném provedení na léta 2018 až 2021. Podle antimonopolního úřadu technické podmínky tendru zvýhodňovaly automobilku Škoda Auto. Jako problematické viděl omezení provedení aut na typy sedan a hatchback, požadavek na pětidveřovou karoserii i stanovení rozměrů interiéru vozů.

Kapsch uspěl se žalobou ohledně nové smlouvy na mýto. Antimonopolní úřad ji musí znovu prověřit

Číst článek

Vnitro v březnu vypsalo nový tendr za půl miliardy zhruba na 800 aut, která mají sloužit převážně dopravní policii a policistům v běžné službě. Lhůta pro předložení nabídek skončila zhruba před měsícem, ministerstvo dostalo jednu nabídku. Komise ji doporučila, účastník se neodvolal. Druhé výběrové řízení je v počátcích, týká se zhruba 4000 aut za dvě miliardy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme