Čeští policisté potvrdili, že zadrželi mezinárodně hledaného muže z Černé Hory

Česká policie ve středečních večerních hodinách zadržela v Praze pětapadesátiletého muže, na nějž byl v roce 2016 vydán mezinárodní zatykač nejvyšším soudem v Podgorici v Černé Hoře. Novinářům to v pondělí řekl vyšetřovatel Jan Rybár z Policejního prezidia ČR, který vzhledem k ukončenému pátrání jméno cizince nesdělil.

Video Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nezisková organizace Krik, jež se zabývá zkoumáním kriminality a korupce, ale v pátek s odkazem na černohorskou policii informovala, že by mělo jít o vůdce kriminálního gangu zvaného kavačský klan Slobodana Kaščelana.

Policie zadržela v Praze vůdce černohorského gangu. Stíhán je za prodej drog, pokus o vraždu a lichvu

Číst článek

„Zatýkací rozkaz byl vydán pro podezření z trestných činů založení organizované zločinecké skupiny, lichvy a pokusu o vraždu, za což muži hrozí až čtyřicetiletý pobyt za mřížemi,“ řekla Lenka Sikorová z odboru tisku a prevence Policejního prezidia ČR.

Podle informací policie páchala zločinecká skupina násilnou trestnou činnost, hledaný také často využíval služeb ozbrojených strážců, z nichž jednoho před několika dny zadržela černohorská policie.

Falešné identity, změny pobytu

Česká policie muže zadržela zhruba měsíc poté, co obdržela informaci, že se hledaná osoba má zdržovat na území ČR.

„Muž při svém skrývání používal řadu falešných identit a také neustále měnil místa svého pobytu. Na území České republiky rovněž používal padělané doklady,“ doplnila Sikorová.

Kriminalista obviněný z mučení Roma spáchal sebevraždu poté, co mu inspekce rozšířila obvinění

Číst článek

Na zadržení cizince spolupracovali policisté odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR a Zásahová jednotka Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

Do pátrání se zapojily i další země

„Zadržený byl předán justičním orgánům a soud následně rozhodl o jeho umístění do vydávací vazby,“ řekl Rybár.

Jednání o vydání muže do Černé Hory se vedou. Do pátrání byly kromě Česka a Černé Hory zapojeny například Švýcarsko, Německo, Španělsko či Francie.

Kaščelan je podle organizace Krik od roku 2010 v Černé Hoře obviněn z organizace kriminální skupiny, která se zabývala prodejem drog, praním špinavých peněz, vydíráním a dalšími zločiny. Černohorská policie po něm pátrá i kvůli podezření, že se v roce 2010 pokusil zabít Igora Markoviče.

Podle černohorských médií se prověřuje také jeho spoluvina na vraždách dalších osob. Kaščelanovo jméno vešlo na Balkáně ve známost zejména po neúspěšném atentátu na jeho osobu v severosrbském městě Nový Sad v létě 2016.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme