Policejní odbory kritizují vyplácení nových příplatků. Tvrdí, že není jasné, kdo na ně bude mít nárok

Tarifní platy policistů se mají od ledna příštího roku zvednout minimálně o 1500 korun. Policejní odbory ovšem kritizují nejasná pravidla, podle kterých se mají nové příplatky pro policisty vyplácet. Podle odborů není jasné, kteří policisté budou mít na takzvané stabilizační příplatky nárok. Nové příplatky mají udržet policisty v regionech, kde je největší počet neobsazených míst. Patří mezi ně třeba Praha nebo Středočeský kraj.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové příplatky mají udržet policisty v regionech, kde je největší počet neobsazených míst (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle deníku E15 ministerstvo vnitra zatím ani neví, kde na nové bonusy pro policisty vezme peníze. Naopak už je jisté, že se tarifní platy od ledna příštího roku zvednou minimálně o 1500 korun.

Vnitro po kritice couvlo. ‚Nechtěné‘ zabezpečení proběhne u části IT systémů, náklady budou třetinové

Číst článek

Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) mohou nové bonusy pro policisty vyjít na stovky milionů až miliardu korun. Podle místopředsedy Nezávislého odborového svazu Policie České republiky Milana Synka ale není jasné, jak budou takzvané stabilizační příplatky vedené v zákoně o služebním poměru.

Podle deníku totiž není v normě jasně řečeno, jestli budou příplatky primárně sloužit pro stabilizaci odborných funkcí, nebo jestli na ně budou mít nárok déle sloužící policisté, u kterých hrozí odchod do civilu.

Jisté je, že mají částečně vyrovnat rozdíl mezi příjmy pražských státních a městských policistů.

Zatímco nastupující policista městské policie bere 37 tisíc korun měsíčně, u státní policie je nástupní plat o 15 tisíc nižší, tedy 22 400 korun. Deník připomíná, že ministerstvo vnitra se s resortem financí dohodlo, že všichni státní policisté dostanou od ledna do tarifu o 1500 až 1650 korun víc.

Kryštof Šimek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme