Policista náhodně vystřelil v mateřské škole v Přerově. Při incidentu se nikdo nezranil

V jedné z mateřských škol v Přerově ve čtvrtek při besedě s dětmi policista při manipulaci se zbraní náhodně vystřelil. Při incidentu se nikdo nezranil, okolnosti vyšetřuje odbor vnitřní kontroly. Podle zástupců přerovské radnice se událost odehrála v Přerově v mateřské škole v Dvořákově ulici. Besedy s policisty se zúčastnilo 12 předškoláků, součástí byla i ukázka rozložení a složení zbraně.

Přerov (Aktualizováno: 18:31 2. 3. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie

Podle informací ČTK šlo o zkušeného a spolehlivého policistu (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Policie se za chybu kolegy veřejně omluvila a přijala opatření, aby se podobný incident v budoucnu již nestal. Policejní mluvčí Miluše Zajícová upřesnila, že se událost stala ve čtvrtek dopoledne, bližší informace nechce policie do vyšetření sdělovat. Podle informací ČTK šlo o zkušeného a spolehlivého policistu.

„Během besedy v mateřské škole na Přerovsku došlo při manipulaci se služební zbraní k náhodnému výstřelu. I přesto, že nebyl nikdo zraněn, začal se událostí okamžitě zabývat příslušný odbor vnitřní kontroly,“ uvedla policie. Událostí se zabývá také krajský policejní ředitel Tomáš Landsfeld.

O incidentu byli informováni také zástupci města včetně primátora Petra Vrány, který událost projednal s ředitelem policejního Územního odboru Přerov Martinem Crhou, uvedlo město na svých stránkách. „Je to politovánihodná situace, naštěstí se nikomu nic nestalo,“ řekl přerovský radní pro školství Michal Zácha (ODS).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme