Policie pronásledovala v centru Prahy muže pod vlivem drog v kradeném autě. Vzdal se až po výstřelech

Policisté kolem nedělního poledne pronásledovali řidiče, který jim v centru Prahy ujížděl v kradeném autě. Devětadvacetiletý muž neměl řidičský průkaz a byl pod vlivem drog. Nakonec v Karlíně naboural do zaparkovaného auta a vzdal se až po varovných výstřelech. Nyní mu hrozí stíhání pro několik trestných činů. Informoval o tom policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní hlídka si stříbrné fabie, která byla v databázi odcizených vozidel, všimla na ulici 5. května v Praze 4.

Řidič ale začal ujíždět Legerovou a Wilsonovou ulicí až k jednomu z hotelů poblíž ulice Sokolovská. Tam prorazil čtyři závory tamního parkoviště a pokračoval do Karlína. V ulici Kaizlovy sady nezvládl vozidlo a naboural do jednoho ze zaparkovaných aut.

„I tak se ale policistům nechtěl vzdát, vystoupil z auta a začal před nimi utíkat do nedalekého parku," uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Muže podle něj zastavily až varovné výstřely. V závěru honičky bouralo také jedno policejní auto. Aby policisté předešli jakémukoli dalšímu střetu, tak jeden z nich strhl volant na přilehlý chodník, kde v tu dobu nikdo nebyl, ale narazil do zaparkované motorky, popsal mluvčí.

Následně policisté zjistili, že pronásledovaný nemá řidičské oprávnění, navíc test na drogy byl pozitivní, s největší pravděpodobností na pervitin.

„Na základě těchto skutečností byl muž zadržen a je podezřelý z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívání cizí věci,“ řekl Hulan.

Za to muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Vyšetřování je ale na prvopočátku, nelze vyloučit, že se podezření z trestných činů rozšíří o další delikty, dodal policejní mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme