Policie obvinila 19 lidí a pět firem z praní špinavých peněz. Škoda přesáhla 180 milionů korun

Policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zajistila přes sto milionů korun jako výnos z trestné činnosti související s agenturním zaměstnáváním. Obvinila 19 lidí a pět firem, a to z krácení daní, z účasti na organizované zločinecké skupině a z praní špinavých peněz, uvedl v pátek mluvčí centrály Jaroslav Ibehej.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na případu krácení daní spolupracovala centrála se slovenskou policií. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na případu, který se týká rozsáhlého krácení daní při agenturním zaměstnávání, pracovala NCOZ ve společném vyšetřovacím týmu se slovenskými kolegy. Úkony trestního řízení prováděla centrála od středy.

„Naši kriminalisté provedli více než 30 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Došlo k zadržení více než 20 osob. Následně bylo obviněno 19 fyzických a pět právnických osob,“ uvedl mluvčí.

Zásahy policie na 60 místech v Česku souvisely s krácením daní. Obviněno je 23 lidí

Číst článek

Dozorující státní zástupce Městského státního zastupitelství v Praze navrhl vzít do vazby pět obviněných. „O vazbách ještě nebylo rozhodnuto,“ uvedl Ibehej.

Škoda způsobená trestnou činností přesáhla podle kriminalistů 180 milionů korun. „Jako takzvaný výnos z trestné činnosti jsme zajistili více než sto milionů korun. Jednalo se zejména o peníze v hotovosti,“ doplnil mluvčí. Podrobnější informace k případu centrála zveřejní v následujících dnech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme