Policie stíhá 22 lidí za krácení daně se škodou 16 milionů korun. Hrozí jim až deset let vězení

Policie obvinila 22 lidí z krácení daně z přidané hodnoty. Škodu zatím kriminalisté vyčíslili na zhruba 16 milionů korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Za zkrácení daně se škodou velkého rozsahu hrozí některým ze stíhaných až desetileté vězení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie obvinila 22 lidí z krácení daně z přidané hodnoty. Škodu zatím kriminalisté vyčíslili na zhruba 16 milionů korun (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle policistů vytvořili obvinění v letech 2016 a 2017 kvůli neoprávněnému obohacení skupinu obchodních společností. Struktura skupiny byla několikastupňová, přičemž na nejnižším stupni stáli tzv. bílí koně, kteří neznali organizátory trestné činnosti.

Policie obvinila 24 lidí z krácení daní při obchodu s luxusními auty. Měli způsobit škodu 75 milionů

Číst článek

Kriminalisté tvrdí, že firmy následně předstíraly obchodní činnost a nepravdivě deklarovaly zdanitelná plnění v podobě dodání fiktivního zboží či služeb pro větší počet odběratelů. Ti si je údajně následně zahrnuli v daňových přiznáních do základu daně pro výpočet DPH, a to přesto, že věděli, že tato plnění fakticky neobdrželi.

Kriminalisté NCOZ, kteří pracují metodou tzv. Daňové Kobry, na případu spolupracovali s Generálním finančním ředitelstvím a Finančním analytickým úřadem. Do operace s krycím názvem Hříbek se zapojila téměř stovka policistů centrály.

Provedli několik prohlídek a zajistili peníze v hotovosti i několik nemovitostí. Na akci se dále podíleli příslušníci Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy a specialisté Kriminalistického ústavu.

Všechny obviněné stíhá policie na svobodě. Kauzu dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme