Policie dopadla anonyma, který hrozil Praze otrávením vody

Anonyma, který Praze hrozil otrávením vody, zadržela policie. Pětapadesátiletého muže podezírá, že je autorem dopisu, ve kterém žádal po hlavním městě peníze, jinak otráví vodu rtutí a kyanidem. Za to mu hrozí až tři roky za mřížemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tlačítka telefonního přístroje | Foto: Jan Rosenauer

"Dnes v odpoledních hodinách zadrželi pracovníci služby kriminální policie v Praze 1 pětapadesátiletého muže, který je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy a vydírání, a vyřešili tak případ, který má přímou souvislost s doručením anonymního dopisu s výhružným obsahem na Magistrát hlavního města Prahy," potvrdila Radiožurnálu mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Večer vyšetřovatel obvinil podezřelého, který pochází z Mostecka, z šíření poplašné zprávy a vydírání. Nyní čeká v policejní cele, zda ho soudce vezme do vazby. Kriminalisté vyšetřují motivy jeho činu, podrobnější informace ale hodlají zveřejnit až během příštího týdne.

Kvůli hrozbě anonyma primátor Pavel Bém v úterý svolal krizový štáb a mluvil s ministrem vnitra Stanislavem Grossem. Vyděrač podle Béma napsal, že má půl kilogramu kyanidu draselného a kilogram rtuti. Požadovanou částku ale neupřesnil.

Pražské vodovody a kanalizace zvýšily ostražitost v úpravnách vody, vodojemech a dalších důležitých vodohospodářských objektech již v únoru kvůli možnosti teroristických útoků v souvislosti s válkou v Iráku.

Martin Hromádka, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme