Policie dopadla bankomatové lupiče

Severomoravští policisté dopadli lupiče, kteří kradli bankomaty a další cennosti ze supermarketů. Kriminalisté je usvědčili z neúspěšného pokusu o krádež bankomatu v Olomouci. Podle způsobu provedení se domnívají, že muži ukradli bankomaty v Bruntále a Ústí na Orlicí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monitor bankomatu | Foto: Jan Rosenauer

Ze sedmičlenné skupiny zatčených způsobila největší škodu dvojice mužů ve věku 22 a 24 let. Ty považují policisté za špičku celé bandy. Do skleněných výloh obchodů nebo autosalónů najížděli vozem a během několika minut pobrali například výpočetní a zahradní techniku, nebo odcizili luxusní vůz. Obohatili se o více než dvanáct miliónů korun.

Podle severomoravského kriminalisty Vladislava Paly se všichni zatčení často pohybovali na Olomoucku, kde utřené peníze z krádeží utráceli: "Žili z trestné činnosti, žili si nad poměry. Utráceli, navštěvovali fitcentra, noční podniky. Měli rádi ženy a tyto peníze se samozřejmě rozkutálely."

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme