Policie dopadla českoalbánský drogový gang

Policisté zatkli v Liberci špičky mezinárodního drogového gangu. Ten v minulých letech dopravil po takzvané balkánské cestě přes naše území do západní Evropy stovky kilogramů heroinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle šéfa národní protidrogové centrály Jiřího Komorouse byla pětice šéfů albánsko-české zločinecké skupiny zatčena počátkem února. Na jejím zatčení spolupracovali policisté z Velké Británie, Švýcarska, Německa, skandinávských zemí a Rakouska. Ve Velké Británii byli například zatčeni dva Češi a několik příslušníků kurdské odběratelské skupiny.

Akce s názvem ROB byla podle Komorouse jednou z nejdelších v historii - trvala celých 8 let.

Skupina, ve které figurovali Albánci a Češi, podle Komorouse u nás drogy neprodávala - organizovala transport stovek kilogramů heroinu do zemí západní Evropy.

Pět šéfů drogové mafie už je nyní ve vazbě. Všichni jsou podle Jaroslava Pospíšila ze specializovaného odboru úřadu vyšetřování obviněni z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů, kde je trestní sazby 10-15 let, a zároveň z účasti na zločinném spolčení.

Šéf gangu byl už v minulosti v rukou české policie. K soudu však nedošlo, mafián byl propuštěn z vazby a pokračoval v organizování obchodu s heroinem. Šéf protidrogové centrály Komorous dnes tuto skutečnost odmítl komentovat s poukazem na to, že jde o věc státního zastupitelství a soudů. Jaroslav Pospíšil ze specializovaného odboru úřadu vyšetřování nicméně naznačuje, že s postupem státního zastupitelství příliš spokojen není.

Markéta Kaclová, Petr Honzejk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme