Policie dopadla českoalbánský drogový gang

Policisté zatkli v Liberci špičky mezinárodního drogového gangu. Ten v minulých letech dopravil po takzvané balkánské cestě přes naše území do západní Evropy stovky kilogramů heroinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle šéfa národní protidrogové centrály Jiřího Komorouse byla pětice šéfů albánsko-české zločinecké skupiny zatčena počátkem února. Na jejím zatčení spolupracovali policisté z Velké Británie, Švýcarska, Německa, skandinávských zemí a Rakouska. Ve Velké Británii byli například zatčeni dva Češi a několik příslušníků kurdské odběratelské skupiny.

Akce s názvem ROB byla podle Komorouse jednou z nejdelších v historii - trvala celých 8 let.

Skupina, ve které figurovali Albánci a Češi, podle Komorouse u nás drogy neprodávala - organizovala transport stovek kilogramů heroinu do zemí západní Evropy.

Pět šéfů drogové mafie už je nyní ve vazbě. Všichni jsou podle Jaroslava Pospíšila ze specializovaného odboru úřadu vyšetřování obviněni z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů, kde je trestní sazby 10-15 let, a zároveň z účasti na zločinném spolčení.

Šéf gangu byl už v minulosti v rukou české policie. K soudu však nedošlo, mafián byl propuštěn z vazby a pokračoval v organizování obchodu s heroinem. Šéf protidrogové centrály Komorous dnes tuto skutečnost odmítl komentovat s poukazem na to, že jde o věc státního zastupitelství a soudů. Jaroslav Pospíšil ze specializovaného odboru úřadu vyšetřování nicméně naznačuje, že s postupem státního zastupitelství příliš spokojen není.

Markéta Kaclová, Petr Honzejk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme