Policie dopadla podezřelého z vražd v lesích

Pachatel nedávných vražd v lesích na Brněnsku a v okolí Kladna je v rukou policistů. Osmadvacetiletého muže zadrželi dnes ráno ve Slaném a obvinili ho vraždy. Proč střelec zabíjel, vyšetřovatelé zatím nevědí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruka držící pistoli | Foto: Jan Rosenauer

Pachatelovou zbraní zemřel starší manželský pár u Nedvědice na jihu Moravy, u Malíkovic na Kladensku se jeho obětí stal podnikatel.

Policisté zadrželi mladého muže v 7:30 ve Slaném. Při zatýkání nekladl odpor. "Bylo proti němu zahájeno trestní stíhání a byl obviněn z trestného činu vraždy, a to v obou případech," řekl novinářům vyšetřovatel Michal Mazánek. O uvalení vazby rozhodne státní zástupce zítra.

Vzhledem k tomu, že výslech stále probíhá, nechtěli vyšetřovatelé sdělit žádné podrobnosti o motivu ani o pachateli. Řekli jen, že studoval několik vysokých škol, žádnou ale nedokončil. Při zatýkání policisté nalezli u podezřelého zbraň, na kterou měl zbrojní pas.

Vozidlo Opel Corsa, které policisté v souvislosti s vraždami hledali, podezřelému nepatřilo, na cesty do lesů asi ho jen půjčil. Policisté zároveň poděkovali veřejnosti a sdělovacím prostředkům za spolupráci. Bez ní by se prý k pachateli nedostali.

Zatím není zcela vyloučeno, že dopadený muž také 28. září na parkovišti u silnice 1/6 za Řevničovem na Rakovnicku postřelil ženu, která tam zaparkovala své vozidlo. Po příjezdu dalšího auta s pětičlennou osádkou jednou vystřelil i po nich a utekl do lesa. Kriminalisté však tuto verzi považují za málo pravděpodobnou.

Starší manželé byli u Brna zastřeleni minulý čtvrtek ráno, když se vydali do lesa s vozíčkem pro dřevo na topení. Tragédie se odehrála odpoledne na lesní cestě mezi vesnicemi Nedvědice, Sejřek a Černvír. O zadržení podezřelého už policie informovala starostu Nedvědic, vražda totiž v obci vyvolala obavy o bezpečnost obyvatel.

Soukromého elektrikáře z Kladna pachatel zastřelil v neděli mezi obcemi Drnek a Malíkovice. Podnikatel do lesů jezdil s manželkou pravidelně venčit svého psa. V neděli zaparkoval auto v Malíkovicích a s batohem na zádech a psem na vodítku se šel projít.

Kolem 17:30 s manželkou ještě telefonoval. Když se pak dlouho nevracel, žena ho s příbuznými jela hledat. Mrtvolu našli kolem 20:00 díky psovi, který ležel asi 130 metrů od hlavní cesty a zaštěkal. Na místě vraždy se našly nábojnice.

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme