Policie dopadla podezřelého z vražd v lesích

Pachatel nedávných vražd v lesích na Brněnsku a v okolí Kladna je v rukou policistů. Osmadvacetiletého muže zadrželi dnes ráno ve Slaném a obvinili ho vraždy. Proč střelec zabíjel, vyšetřovatelé zatím nevědí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruka držící pistoli | Foto: Jan Rosenauer

Pachatelovou zbraní zemřel starší manželský pár u Nedvědice na jihu Moravy, u Malíkovic na Kladensku se jeho obětí stal podnikatel.

Policisté zadrželi mladého muže v 7:30 ve Slaném. Při zatýkání nekladl odpor. "Bylo proti němu zahájeno trestní stíhání a byl obviněn z trestného činu vraždy, a to v obou případech," řekl novinářům vyšetřovatel Michal Mazánek. O uvalení vazby rozhodne státní zástupce zítra.

Vzhledem k tomu, že výslech stále probíhá, nechtěli vyšetřovatelé sdělit žádné podrobnosti o motivu ani o pachateli. Řekli jen, že studoval několik vysokých škol, žádnou ale nedokončil. Při zatýkání policisté nalezli u podezřelého zbraň, na kterou měl zbrojní pas.

Vozidlo Opel Corsa, které policisté v souvislosti s vraždami hledali, podezřelému nepatřilo, na cesty do lesů asi ho jen půjčil. Policisté zároveň poděkovali veřejnosti a sdělovacím prostředkům za spolupráci. Bez ní by se prý k pachateli nedostali.

Zatím není zcela vyloučeno, že dopadený muž také 28. září na parkovišti u silnice 1/6 za Řevničovem na Rakovnicku postřelil ženu, která tam zaparkovala své vozidlo. Po příjezdu dalšího auta s pětičlennou osádkou jednou vystřelil i po nich a utekl do lesa. Kriminalisté však tuto verzi považují za málo pravděpodobnou.

Starší manželé byli u Brna zastřeleni minulý čtvrtek ráno, když se vydali do lesa s vozíčkem pro dřevo na topení. Tragédie se odehrála odpoledne na lesní cestě mezi vesnicemi Nedvědice, Sejřek a Černvír. O zadržení podezřelého už policie informovala starostu Nedvědic, vražda totiž v obci vyvolala obavy o bezpečnost obyvatel.

Soukromého elektrikáře z Kladna pachatel zastřelil v neděli mezi obcemi Drnek a Malíkovice. Podnikatel do lesů jezdil s manželkou pravidelně venčit svého psa. V neděli zaparkoval auto v Malíkovicích a s batohem na zádech a psem na vodítku se šel projít.

Kolem 17:30 s manželkou ještě telefonoval. Když se pak dlouho nevracel, žena ho s příbuznými jela hledat. Mrtvolu našli kolem 20:00 díky psovi, který ležel asi 130 metrů od hlavní cesty a zaštěkal. Na místě vraždy se našly nábojnice.

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme