Policie dopadla řidiče podezřelého ze smrti ženy z Libochovic

Policisté zadrželi muže, který je podezřelý z toho, že v pátek večer v Libochovicích vjel autem do skupiny mladých lidí, smrtelně zranil jednu ženu a z místa ujel. Nyní je v policejní cele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

místo nehody v Libochovicích | Zdroj: ČTK

Vzhledem k vyšetřování zatím policie nechce poskytnout o řidiči žádné informace. "Zjišťujeme a vyhodnocujeme důkazy," řekla mluvčí litoměřické okresní policie Alena Romová.

Nehoda se stala v Husově ulici kolem 20:00. Podle svědků jel řidič tmavomodrého Opelu Zafira velmi rychle a za železničním přejezdem vjel do skupinky pěti dívek. Poté z místa nehody ujel.

Přestože záchranáři dorazili ke zraněným téměř okamžitě, 22leté ženě i přes oživovací pokusy nedokázali pomoci. Ostatní tři dívky převezli do litoměřické nemocnice, ale už v průběhu víkendu je lékaři propustili do domácího léčení. Bez zranění vyvázl ze skupiny jen třiadvacetiletý mladík.

Řidič je podle mluvčí podezřelý z trestných činů těžké újmy nebo smrti z nedbalosti a z neposkytnutí pomoci. Dnešní severočeské vydání Deníků Bohemia napsalo, že žena, která střet nepřežila, by dnes slavila narozeniny. Na místo nehody nosí lidé květiny a zapalují svíčky.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme