Policie dopadla údajného pachatele vražd tří pražských taxikářů

Policie odhalila a dopadla údajného pachatele vražd tří pražských taxikářů. Současně zahájila jeho trestní stíhání. Detaily nechce s ohledem na vyšetřování uvolnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi | Foto: Tomáš Adamec

„Mohu potvrdit, že byl odhalen a dopaden pachatel vražd tří taxikářů, přičemž bylo zahájeno jeho trestní stíhání. S ohledem na stav řízení nebudou poskytovány žádné další informace, protože by mohl být ohrožen účel trestního řízení,“ řekla mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Vraždy taxikářů jsou více než rok a půl nevyjasněným případem. Pachatel si podle vyšetřovatelů řidiče vždy zastavil v centru Prahy a požádal o odvoz na okraj města. Vrah oběti zastřelil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případy loňských vražd taxikářů připomněl Martin Karlík

První vražda se stala počátkem loňského února, tělo dvaačtyřicetiletého muže se našlo v zaparkovaném autě v Lužické ulici v Praze 2. Další dvě vraždy přibyly loni v dubnu, mrtví taxikáři leželi na polní cestě u Uhříněvsi.

Ve všech třech případech mohla zabíjet stejná zbraň. Vrah mohl své oběti zastřelit malorážkou a to z bezprostřední blízkosti. Kriminalisté se k případu příliš nevyjadřovali. V dubnu ale varovali taxikáře, aby byli opatrní.

„Detektivové tímto informují veřejnost a hlavně řidiče taxislužby v metropoli, aby upozornili na rizika spojená s výkonem této činnosti,“ řekla loni v dubnu policejní mluvčí Hana Jeřábková.

Loni v červenci policie zveřejnila na webu podobiznu svědka a uvedla, že se může jednat i o vraha. Podobu se podařilo sestavit po výsleších svědků. Anonymní dárce také nabídl za informace, které povedou k dopadení vraha, 100 tisíc korun.

Pražští taxikáři jsou vraždami kolegů znepokojení. Někteří kvůli tomu nejezdí v noci, jiní neberou zákazníky na mávnutí z ulice, ale jen ty, kteří si taxi objednali před dispečink.

Nalezená těla řidičů taxislužby | Foto: Český rozhlas

ČTK, David Černý, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme