Policie dopadla vandaly, kteří ničili hroby v Opavě

Policie už zná jména pachatelů, kteří minulý týden zničili téměř sto hrobů na hřbitově v Opavě-Kateřinkách. Půlmiliónovou škodu způsobili tři muži ve věku od 18 do 20 let, a to v silně podnapilém stavu. Vyšetřovatelé je stíhají pro trestné činy výtržnictví a poškozování cizí věci. Na policii se zatím obrátily čtyři desítky majitelů zničených hrobů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hřbitov | Foto: Marián Vojtek

Mluvčí opavské policie René Černohorský zatím vylučuje podezření z trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení. Pachatelé si hroby vybírali náhodně. V městě Opavě je to první případ bezdůvodného ničení hrobů v tak velkém rozsahu.

"Oba mladší muži se ke svému protiprávnímu jednání plně doznali. Téměř devatenáctiletý mladík uvedl, že ze svého jednání měl velmi špatný pocit už druhý den. Nejstarší z trojice naopak vše odmítá a tvrdí, že se ničeho nedopustil a že na hřbitově nebyl," dodal Černohorský.

Trojice společně 13. března večer popíjela alkohol. Během noci se pak rozhodli, že něco provedou, že něco poničí. Došli až na Městský hřbitov v Opavě-Kateřinkách, kde několik desítek minut převraceli náhrobní kameny na náhodně vybraných rodinných hrobech.

Přečtěte si o podobných případech:
Neznámý vandal poškodil protižidovskými nápisy synagogu v Třebíči
V Brně vyšetřují útok sprejerů na místní mešitu
Rusko si stěžuje na vandalismus na hrobech sovětských vojáků v Česku
Opava skončí s fotbalem, bude-li ho provázet násilí
Za hanobení židovských hrobů veřejně prospěšné práce

Martin Knitl, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme