Policie dopadla vandaly, kteří ničili hroby v Opavě

Policie už zná jména pachatelů, kteří minulý týden zničili téměř sto hrobů na hřbitově v Opavě-Kateřinkách. Půlmiliónovou škodu způsobili tři muži ve věku od 18 do 20 let, a to v silně podnapilém stavu. Vyšetřovatelé je stíhají pro trestné činy výtržnictví a poškozování cizí věci. Na policii se zatím obrátily čtyři desítky majitelů zničených hrobů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hřbitov | Foto: Marián Vojtek

Mluvčí opavské policie René Černohorský zatím vylučuje podezření z trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení. Pachatelé si hroby vybírali náhodně. V městě Opavě je to první případ bezdůvodného ničení hrobů v tak velkém rozsahu.

"Oba mladší muži se ke svému protiprávnímu jednání plně doznali. Téměř devatenáctiletý mladík uvedl, že ze svého jednání měl velmi špatný pocit už druhý den. Nejstarší z trojice naopak vše odmítá a tvrdí, že se ničeho nedopustil a že na hřbitově nebyl," dodal Černohorský.

Trojice společně 13. března večer popíjela alkohol. Během noci se pak rozhodli, že něco provedou, že něco poničí. Došli až na Městský hřbitov v Opavě-Kateřinkách, kde několik desítek minut převraceli náhrobní kameny na náhodně vybraných rodinných hrobech.

Přečtěte si o podobných případech:
Neznámý vandal poškodil protižidovskými nápisy synagogu v Třebíči
V Brně vyšetřují útok sprejerů na místní mešitu
Rusko si stěžuje na vandalismus na hrobech sovětských vojáků v Česku
Opava skončí s fotbalem, bude-li ho provázet násilí
Za hanobení židovských hrobů veřejně prospěšné práce

Martin Knitl, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme