Policie doporučuje řidičům vyhnout se místům demonstrace

Státní zaměstnanci vyjdou do ulic. Do Prahy míří na demonstraci proti snižování platů ve státní správě okolo dvaceti tisíc lidí z celé republiky. Sraz demonstrujících je jako tradičně na Letné a v ulici Milady Horákové, trasa protestního pochodu povede okolo Ministerstva vnitra a úřadu vlády na náměstí Jana Palacha, kde ve 13 hodin začne vlastní shromáždění. Řidiči, cestující MHD a chodci se tak v centru metropole mohou setkat s dopravními komplikacemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstranti | Foto: Jan Rosenauer

„Situaci monitorujeme od ranních hodin, zatím nemáme informaci o tom, že by docházelo k nějakým komplikacím v dopravě. Po dohodě s odboráři a organizátory protestu počítáme s tím, že by měli během dopoledne do deseti hodin odboráři najíždět na místo srazu. Podle situace budeme reagovat na vývoj dopravní situace v okolí,“ říká zástupce ředitele dopravní policie hlavního města Prahy Jiří Dušek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O možných dopravních komplikacích v době odborářského protestu mluvil na Rádiu Česko zástupce ředitele dopravní policie hlavního města Prahy Jiří Dušek

„Předem žádné ulice zavírat nebudeme, ale vzhledem k tomu, že víme, kudy vede trasa plánovaného pochodu, budeme mít po celé jeho délce rozmístěné hlídky, které budou reagovat na vzniklou situaci,“ uvádí Dušek a pokračuje:

„Předpokládáme, že dopravní problémy začnou až po příchodu čela průvodu na úroveň Čechova mostu na nábřeží Edvarda Beneše, kde vstoupí do komunikace. Dopravu poté omezí po trase pochodu kolem úřadu vlády, přes Klárov až na náměstí Jana Palacha.“

„Řidičům doporučuji sledovat dopravní situaci a dbát pokynů policie. Nestanovujeme žádné objízdné trasy, v tomto případě se to ani nedá. Nicméně doporučuji, pokud to není nutné, aby se řidiči centru města vyhnuli. Jedná se o levobřežní komunikace v Praze 7, Malou Stranu a centrum v okolí náměstí Jana Palacha až po úroveň Národního Divadla, protože to jsou oblasti, kde v souvislosti s demonstrací k omezení dopravy určitě dojde,“ dodává zástupce ředitele dopravní policie hlavního města Prahy Jiří Dušek.

Dnešní protest by měl začít v 11.45 u budovy ministerstva vnitra na Letné. Postupně demonstranti dojdou přes Letenské sady, po nábřeží okolo úřadu vlády na Palachovo náměstí. Zde by se měla od 13 hodin uskutečnit hlavní část demonstrace. Předpokládá se, že potrvá hodinu.

Mluvit na ní budou mimo jiné předsedové odborových svazů policie, hasičů, zdravotnictví, ale i předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil.

Martin Křížek, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme