Tragický víkend na silnicích: během prodlouženého víkendu zemřelo nejméně 16 lidí. Nejhorší byl pátek

Uplynulý víkend se stal nejtragičtějším na českých silnicích od začátku letošního roku, za uplynulé čtyři dny zemřelo podle předběžných statistik nejméně 16 lidí. Od pátku do neděle přišlo při dopravních nehodách o život podle policie 14 lidí, pondělní sváteční den si zatím vyžádal dvě oběti. Nejhorší bilanci má pátek, kdy bylo šest mrtvých, letos nejvíc za jeden den. V sobotu podle policejních statistik zahynuli tři lidé a v neděli dalších pět.

Praha (Aktualizováno: 21:41 6. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého se příčiny nehod o prázdninách nevymykají celoročním trendům (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Zatím poslední obětí prodlouženého víkendu je cyklista, který večer zemřel v jihočeských Vodňanech, řekl v České televizi krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Časně ráno nepřežil srážku s nákladním vozem u Kolína řidič osobního auta. Bilanci za pondělí zveřejní policie v úterý. 

Cyklisté patří k nejméně ukázněné skupině účastníků silničního provozu. U nehod často hraje roli alkohol

Číst článek

„Od pátku do neděle zemřelo při nehodách 14 lidí a spousta z nich kvůli mimořádné neohleduplnosti a bezohlednosti řidičů. Nejohroženější skupinou jsou tradičně motorkáři, těch zemřelo pět,“ informovala policie.

Loni si nehody o svátečním červencovém víkendu vyžádal od pátku do neděle šest lidských životů, čtvrtek před tím zemřeli další čtyři lidé.

Policie o prázdninách každoročně zvyšuje kontroly dodržování pravidel provozu. Podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého se příčiny nehod o prázdninách nevymykají celoročním trendům.

„Nejtragičtější příčiny, které tvoří více než 50 procent smrtelných následků, jsou nedodržování rychlosti, nepřizpůsobení rychlosti dopravně-technickému stavu vozovky, nevěnování se řízení a přejetí do protisměru,“ uvedl nedávno Zlý. Policisté podle něj budou ve větším počtu na silnicích po celou dobu letních prázdnin, zejména v nejvytíženější dny, jako jsou pondělí a pátek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme