Obvodní oddělení vedl policista s falešným diplomem. Přiznal se a daroval 50 tisíc obětem zločinů

Obvodní oddělení policie vedl rok policista s padělaným vysokoškolským diplomem. V tiskové zprávě to v pátek oznámila mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivana Nguyenová. O které oddělení šlo, neupřesnila. Policista se k přečinu doznal a zaplatil 50 000 korun na pomoc obětem zločinů. Věc pak byla odložena.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie

Policista se k přečinu doznal a zaplatil 50 000 korun na pomoc obětem zločinů (ilustrační foto) | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: Český rozhlas

Že šéf policejního oddělení zřejmě neoprávněně používá bakalářský a magisterský titul, vyšlo najevo při vyšetřování civilisty podezřelého z padělání. Civilista byl již za padělání veřejné listiny pravomocně odsouzen.

Policie v Českém Krumlově nezvládla koordinaci, taktiku postupu a velitelskou roli, řekl šéf police

Číst článek

„Prověřováním policejního orgánu GIBS bylo zjištěno, že policista si měl nechat vyhotovit dva vysokoškolské diplomy, a to v bakalářském a magisterském studijním programu, přičemž bakalářský diplom měl předložit svému zaměstnavateli do personálního spisu,“ popsala případ mluvčí inspekce.

„Magisterský diplom nepředložil, nicméně měl magisterský titul neoprávněně užívat v rámci své služební činnosti,“ doplnila. Inspekce pak letos v březnu proti policistovi zahájila zkrácené přípravné řízení pro přečin padělání a pozměnění veřejné listiny.

„Vzhledem k tomu, že policista se k jednání doznal a složil peněžitou částku určenou státu na peněžitou pomoc obětem trestné činnosti ve výši 50 000 korun, státní zástupce se následně rozhodl věc podmíněně odložit, a to se zkušební dobou v trvání deset měsíců,“ uvedla Nguyenová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme