Policie obvinila osm lidí z obchodování s lidmi. Za vykořisťování Filipínců jim hrozí až 12 let vězení

Policie minulý týden zadržela organizovanou skupinu osmi lidí, která v Česku podle kriminalistů pracovně vykořisťovala občany Filipín. Dvě ženy a šest mužů, z toho jedna cizinka a dva cizinci, jsou obviněni z trestného činu obchodování s lidmi. Hrozí jim pět až 12 let vězení. Čtyři obviněné vzal soudce do vazby. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina podle policie od roku 2015 sjednávala na Filipínách, osobně nebo přes internet, dobře placenou práci v České republice, a to za přesně daných podmínek.

Po příletu do Česka však Filipínci byli podle policie nuceni vykonávat jinou činnost, pracovat více hodin, a to za minimální odměnu.

„Jednalo se především o práci v salonech krásy či kosmetických službách (například modeláž nehtů) v jižních Čechách u hranic s Rakouskem. Některé ženy dokonce měly být v několika pražských ‚privátech‘ nuceny poskytovat sexuální služby,“ popsal mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté provedli sedm domovních prohlídek a 11 prohlídek jiných prostor a pozemků. Při nich mimo jiné zajistili jako výnos z trestné činnosti několik milionů korun v hotovosti a na bankovních účtech a dvě legálně držené krátké střelné zbraně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme