Ostraha židovských objektů i Letiště Václava Havla. Česká policie po střelbě v Halle zvýší kontroly

Česká policie po střelbě u synagogy ve východoněmeckém Halle zvýší kontroly u židovských objektů a na ruzyňském letišti v Praze. Řekla to mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová. Oběťmi střelby v Halle je žena, která zemřela u synagogy, a muž, který byl zastřelen v několik set metrů vzdáleném rychlém občerstvení. Další dva lidé mají střelné zranění.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká policie po střelbě u synagogy ve východoněmeckém Halle zvýší kontroly u židovských objektů a na ruzyňském letišti v Praze (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 Public domain,©

„Policie České republiky přijala adekvátní opatření. Policisté budou ve zvýšené míře provádět kontroly v okolí židovských objektů či na Letišti Václava Havla,“ řekla Rubášová.

Po střelbě ve východoněmeckém Halle Policie ČR, přijala adekvátní opatření. Policisté budou ve zvýšené míře provádět kontroly v okolí židovských objektů či na pražském Letišti Václava Havla.

16:50 – 09. 10. 2019

7 27

Vyšetřování střelby v Halle převzalo německé nejvyšší státní zastupitelství, které má na starosti teroristické činy. Motiv útoků není zatím zřejmý, spekuluje se však o pravicovém extremismu.

Při střelbě v německém Halle zemřeli dva lidé, policie doporučuje nevycházet

Číst článek

V reakci na situaci ve čtvrtmilionovém městě zpřísnila bezpečnostní opatření před synagogami a dalšími židovskými zařízeními města jako Berlín, Drážďany a Lipsko.

Důvodem je to, že při jednom z nejméně dvou útoků v Halle se útočníci podle magazínu Spiegel neúspěšně pokusili dostat do synagogy, kde v tu dobu bylo až 80 lidí slavících nejdůležitější židovský svátek Jom kipur (Den smíření).

Jeden z útočníků se podle svědků snažil za pomoci zbraně a granátů proniknout i na židovský hřbitov. Kolik útočníků bylo, je nejasné. Spiegel i svědci mluví nejméně o dvou. Jednoho podezřelého už policie zadržela.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme