Policie, hasiči a figuranti v ulicích. Na Smíchově se budou nacvičovat opatření pro případ terorismu

Policisté budou v úterý krátce po půlnoci spolu se záchranáři a hasiči v obchodním centru v Praze na Smíchově nacvičovat opatření pro případ teroristického útoku. V tiskové zprávě o tom v pátek informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan. Část cvičení se bude odehrávat i ve Fakultní nemocnici v Motole.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kromě policistů, hasičů a záchranářů se cvičení účastní i zaměstnanci magistrátu, dopravního podniku a také příslušníci městské policie. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Abychom předešli jakémukoli vyděšení veřejnosti, upozorňujeme již v tuto chvíli na to, že se v rámci zmiňovaného cvičení bude pohybovat v oblasti Prahy 5 – Smíchov, konkrétně u zastávky Anděl, větší počet jak figurantů, tak i příslušníků jednotlivých složek integrovaného záchranného systému,“ uvedl Hulan. Jde podle něj o dosud největší taktické cvičení, které pražské policejní ředitelství kdy pořádalo.

Větší část cvičení se bude odehrávat přímo v nákupním centru, některé úkony se ale uskuteční na veřejně přístupných místech. Budou je hlídat strážníci, prostory také budou řádně označeny.

OBRAZEM: Stovky zraněných. Střešovická nemocnice nacvičovala ošetření pacientů po letecké havárii

Číst článek

Cvičení v nemocnici

„Pokud byste měli v úterý po půlnoci cestu touto lokalitou, respektujte prosím pokynů přítomných policistů či strážníků. Ti budou připraveni poskytnout potřebné informace jak o tom, co se v místě události v danou chvíli děje, případně poradit i s náhradními trasami, jak místo konání cvičení obejít nebo objet,“ uvedl mluvčí.

Další část cvičení se uskuteční v motolské nemocnici, kde bude nastaven traumaplán odpovídající situaci. Všichni „zranění“ budou do nemocnice ze Smíchova převezeni. „I v nemocnici budou pořadatelé, kteří budou nezúčastněnou veřejnost informovat o tom, co se děje a kam jít, aby se jim dostalo potřebného ošetření či lékařské péče. Respektujte prosím instrukce, rady a doporučení zmiňovaného personálu,“ doplnil Hulan.

Kromě policistů, hasičů a záchranářů se cvičení účastní i zaměstnanci magistrátu, dopravního podniku a také příslušníci městské policie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme