Policie hledá auta s českými SPZ, kterými jezdili útočníci z ukrajinského Mukačeva

Česká policie se zabývá okolnostmi sobotní přestřelky v západoukrajinském Mukačevu. Konkrétně hledá vozy s českými poznávacími značkami, které používali tamní ozbrojenci. Při útoku se ve městě střetli ozbrojení muži z hnutí Pravý sektor s policií, pravděpodobně kvůli pašování cigaret.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Shořelé auto na místě útoku ozbrojenců z hnutí Pravý sektor v ukrajinském Mukačevu | Zdroj: Reuters

Mluvčí českého Policejního prezidia David Schön Českému rozhlasu potvrdil, že jeden z vozů z přestřelky je kradený:

„Minimálně jedno z vozidel je u nás hlášeno jako odcizené. Informaci jsme předali na Úřad služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia.“

Sobotní útok ozbrojenců ve městě Mukačevo si vyžádal dvě oběti z řad útočníků, další čtyři civilisté a tři policisté byli zraněni. Dva lidé jsou v kritickém stavu.

Ozbrojení muži v oblečení se znakem nacionalistického ukrajinského hnutí Pravý sektor údajně obsadili sportovní klub patřící místnímu zákonodárci, který podle agentury AP patřil ke kritikům hnutí.

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk kvůli víkendovým násilnostem u Mukačeva postavil mimo službu všechny celníky v Zakarpatské oblasti. Chod celnic teď obstarají jejich kolegové z jiných regionů.

Jaceňuk vyzval ministerstvo vnitra, aby incident prošetřilo a zjistilo, jestli celníci v oblasti nezneužívali své pravomoci.

Policie dál pátrá po ozbrojených mužích, kteří po přestřelce utekli do hor.

Policisté na místě útoku ozbrojenců z hnutí Pravý sektor v ukrajinském Mukačevu | Foto: Reuters

David Černý, Kristina Roháčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme