Policie hledá děkana plzeňských práv, od pátku je nezvěstný

Policie pátrá po děkanovi právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni Květoslavu Růžičkovi. Nezvěstný je od pátečního rána, kdy odešel ze svého bydliště v Praze 5. Růžička stojí v čele fakulty, kterou před časem zasáhla aféra s takzvanými rychlostudenty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

65letý Květoslav Růžička odešel z domova už v pátek před devátou hodinou ráno. Doposud se nevrátil a nepodal o sobě žádnou zprávu. Jak Radiožurnálu řekla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová, není vyloučeno, že odjel z Prahy a pohybuje se po celé republice buď pěšky, nebo hromadnou dopravou.

„Květoslav Růžička je 175 až 180 centimetrů vysoký, střední postyv. Má pleš, po stranách prošedivělé vlasy a výrazné tmavé obočí. Oblečený byl do sportovní červenobílé bundy, tmavě modrého svetru s šedým vzorem, bílé košile, černých látkových kalhot a na hlavě měl kulich červenomodrobílé barvy,“ uvedla mluvčí.

Informace o děkanově zmizení překvapila rektorku Západočeské univerzity Ilonu Mauritzovou: „Viděla jsem naposledy pana děkana ve středu 16. listopadu, kdy jsme měli slavnostní vědeckou radu. A ani v rozhovoru, který jsem s ním měla, nic nenaznačovalo tomu, že by kamkoliv odjížděl, nebo že by tady neměl být.“

Růžička stojí v čele plzeňské právnické fakulty od loňského listopadu. Před dvěma týdny ministerstvo fakultě odebralo akreditaci doktorského studijního programu. Zároveň ji pozastavilo oprávnění konat státní rigorózní zkoušky a udělovat titul JUDr. Tyto kroky doporučila ministerstvu už letos v červnu akreditační komise. Podle ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila může za problémy na fakultě právě její současný děkan Květoslav Růžička.

Růžičkovo jméno se objevilo také v souvislosti s kauzou Diag Human, která s Českem vede dlouholetý spor spor kvůli obchodu s krevní plazmou. Figuroval jako jeden z rozhodců.

Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme