Policie hledá muže, který unesl na Rokycansku jedenáctiletou dívku

Policisté pátrají po pachateli, který je podezřelý z únosu jedenáctileté dívky z Rokycanska. Vojáci dopoledne dívku našli spoutanou v uzavřeném armádním prostoru Brdy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nové policejní vozy | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Podle dosavadního šetření dívku přepadl neznámý pachatel, když šla ráno na autobus do školy. Pak ji pravděpodobně odvlekl do lesa a přivázal ke stromu.

Když vojáci školačku našli, byla podchlazená, ale neměla viditelná zranění. Záchranáři ji převezli na vyšetření do rokycanské nemocnice.

Policejní portrét možného pachatele únosu | Foto: ČTK

Policisté Plzeňského a Středočeského kraje spolu s vojenskou policií pátrají v souvislosti s případem po zhruba padesátiletém muži.

Podle popisu je vyšší hubené postavy, má krátké zrzavé vlasy, prošedivělý knírek a na tvářích strniště. Na sobě měl modrou mikinu a modré kalhoty.

Nemluví dobře česky, působí zanedbaným dojmem a má viditelně špatný chrup. Pohybuje se ve třídveřovém vozidle staršího typu zřejmě šedé barvy.

Pokud se potvrdí, že muž dívku unesl, hrozí mu za trestný čin zbavení osobní svobody vězení od dvou do osmi let.

Martin Hromádka, Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme