Policie hledá pachatele bankovního přepadení v Praze 10

Policie už má přibližnou podobu lupiče, který ve čtvrtek 18.ledna přepadl pobočku Investiční a Poštovní banky v Tuklatské ulici v Praze 10. Při přepadení byli přímo v bance dva klienti zraněni. Muž, který utrpěl průstřel hrudníku, po převozu do nemocnice zemřel. Druhá žena byla převezena do nemocnice na Karlově náměstí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pachateli se podařilo z místa činu uprchnout. Lupič z banky ukradl 24 tisíc korun a 2 tisíce německých marek. Zaměstnancům banky se ale podařilo dát do lupu ochranný systém, který explodoval a znehodnotil bankovky červenou barvou.

Lupič byl ve věku kolem 25 let, střední asi 170 až 175 centimetrů vysoké postavy a měl světlé vlasy. Oblečen byl do zelené látkové bundy do pasu, tmavé mikiny nebo svetru a džín s širokým koženým páskem s kovovou sponou. Na hlavě měl černý pletený kulich s otvory pro oči, v době přepadení ho měl stažený přes obličej. Kolem krku měl zřejmě černou širokou šálu. Muž se pohyboval kolébavou chůzí a v době činu byl ozbrojen automatickou pistolí a ručním granátem. Zpočátku hovořil rusky, později přešel do plynulé češtiny.

Podle dostupných informací je to za poslední čtyři roky první případ, kdy při loupežném bankovním přepadení byli vážně zraněni i zákazníci. Kriminalisté hledají hlavně svědky, kteří v době přepadení vešli do bankovní pobočky a později mohli vidět lupiče odcházet. O informace žádají i občany, kteří se setkali s českými a německými bankovkami zbarvenými červenou barvou.

Svědci se mohou přihlásit na telefonní číslo 02/61425181 nebo linku 158, nebo se mohou obrátit na kterýkoli policejní útvar.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme