Policie hledá pachatele přepadení žen v Praze 4

V pražských Modřanech řádí násilník, který přepadává osamělé ženy. Policisté už vyšetřují tři případy znásilněných a okradených žen, které se během posledních několika měsíců staly obětí útoku v Praze 4. Policie nevylučuje, že případy mají společného pachatele, kterým by měl asi osmadvacetiletý černovlasý a tmavooký muž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

portrét násilníka | Foto: Policie ČR

Podle mluvčí pražské policie je scénář přepadení vždy podobný. Ženy se vracely domů samy v nočních hodinách. Muž na ně zaútočil na odlehlé, málo osvětlené cestě poté, co vystoupily z autobusu nebo tramvaje.

Muž pak ženy brutálně fyzicky napadl, znásilnil a před odchodem okradl. Ženy musely být po útocích hospitalizovány v nemocnicích.

Je možné, že si muž vytipuje oběť už cestou v dopravním prostředku. Jakékoli cestování v nočních hodinách může být pro osamělé ženy nebezpečné, policie proto ženám doporučuje si raději zajistit doprovod.

Není vyloučeno, že i další ženy přišly do kontaktu s tímto útočníkem a podařilo se jim včas místo útoku opustit. Policisté očekávají, že se na linku 158 ozvou i tyto ženy, uvedla mluvčí. Prosí také o pomoc veřejnost.

Podle policie je pachatel asi osmadvacetiletý, měří zhruba 178 centimetrů a má atletickou postavu. Vlasy má rovné, husté a černé, oči velké a černé. Mluví česky.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme