Policie hledá ve svých řadách viníka úniku informací z kauzy Anička

Policie se snaží zjistit, jak unikly informace v případu vyšetřování v vraždy devítileté Aničky. Sever Novinky.cz zveřejnil před 2 dny asi desetiminutový videozáznam z výslechu Otakara T., který se oběsil ve vazební věznici. Vyšetřuje to policejní inspekce. Pokud prokáže vinu někomu z policistů, nový šéf pražské policie Martin Vondrášek ho okamžitě propustí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„Samozřejmě pro to děláme všechno, protože potřebujeme vědět, jestli mezi sebou máme člověka, který je schopný nějakou informaci z vyšetřování těch nejzávažnějších trestných činů za úplatu nebo i z jiného důvodu někomu dát, anebo nemáme,“ řekl Vondrášek.

Připomněl, že z pokynu státního zástupce už začala konat policejní inspekce. „Takže já si myslím, že teď jde všem o to jedno – abychom zjistili, odkud informace unikla,“ uvedl.

„V případě, že to zjistíme, tak bychom to s tím dotyčným řešili pokud možno co nejrázněji,“ řekl nový šéf pražské policie. Dodal, že včetně pražské policie napočítal osm subjektů, které v souladu se zákonem měly datový nosič k dispozici.

Katarína Brezovská, Libor Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme