Policie hledá vraha plzeňského podnikatele

Policie pátrá po vrahovi úspěšného plzeňského podnikatele. Mrtvého 45letého muže v noci na dnešek objevil jeho známý v rozestavěném bytovém domě v Kovářské ulici poblíž centra města. Podle neoficiálních informací byl uškrcen a měl rozbitou hlavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní uzávěra | Foto: Jan Rosenauer

Podnikatele začal jeho známý v pátek hledat. Manželka zavražděného muže se na něj totiž obrátila, když její muž nepřišel domů. V Kovářské ulici u rozestavěného šestipatrového domu si všiml podnikatelova zaparkovaného auta a uvnitř poté nalezl i jeho mrtvolu.

Soudní lékařka konstatovala, že muž zemřel násilnou smrtí. "Byla nařízena soudní pitva, která proběhne v pondělí odpoledne a která by měla objasnit příčinu smrti," řekl Radiožurnálu mluvčí západočeské policie Jiří Soukup. Podle neoficiálních informací byl muž pravděpodobně uškrcen a měl také rozbitou hlavu. Ve městě úspěšně podnikal ve stavebnictví.

Letos západočeští kriminalisté vyšetřovali 23 vražd a pokusů o vraždu. Osmnáct případů objasnili. Naposledy tento týden vyřešili dvě vraždy. Z vraždy jednaosmdesátiletého profesora matematiky, jehož tělo se našlo v září na skládce ve Všerubech na Plzeňsku, podezírají jeho bývalou manželku. Dvaačtyřicetiletého Moldavana, jehož mrtvola ležela zabalená v pytli v lese v Chrástu na Plzeňsku, podle policie zabil o tři roky mladší krajan.

Policisté žádají svědky, kteří by k případu násilné smrti plzeňského podnikatele mohli podat jakoukoliv informaci, aby se ozvali na linku tísňového volání 158 nebo na číslo 974 321 101.

Dana Jelínková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme