Policie hodlá od Nového roku poslat víc svých lidí do ulic

Příští rok by v terénu mělo být o 600 policistů víc než letos. Zároveň zeštíhlí vedení policie - vedoucích funkcí bude o pětinu míň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie, policejní auto (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Uniformy by mělo obléct 600 lidí, kteří v současné době sedí v kancelářích.

„Týká se to dopravní policie, kriminální policie, pořádkové policie. Jestliže pan policejní prezident řekl, že se to bude týkat více než 600 lidí, tak se to projeví,“ řekl ministr vnitra Jan Kubice.

Policejní prezident Martin Červíček na nové koncepci pracoval společně s krajskými policejními řediteli.

Policie bude mít k dispozici zhruba stejně mužů a žen jako letos. Podle policejního prezidenta Martina Červíčka bylo jasným cílem co nejvíc zefektivnit jejich práci - hlavně tak, aby to poznali obyčejní lidé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příští rok by v terénu mělo být o 600 policistů víc než letos. Více informací přináší redaktor ČRo Petr Medek

„Dělali jsem veškeré změny tak, abychom zajistili policejní činnost v roce 2013. Snaha je určitým způsobem předislokovat místa v různých štábních a řídících strukturách,“ uvedl.

Policejní odbory změny, které nastanou v příštím roce, vítají jako posun správným směrem.

„Mění se struktura uvnitř a nemění se žádným plošným způsobem, ale že se ubírá něco málo na řízení a že nebyly postiženy nové menší kraje, kde v předchozí době hrozilo plošné škrtnutí,“ potvrzuje šéf Nezávislého odborového svazu policie Milan Štěpánek.

Právě v menších krajích přibude několik set policistů. Hlavně pak v těch menších jako na Vysočině nebo ve Zlínském kraji. Co se má zároveň změnit, je to, aby policisté neřešili banality a zjednodušila se jejich práce.

U oznámení, kde je téměř jasné, že se odloží, by už nemuseli vyplňovat několikastránková hlášení. A díky tomu pak budou moct trávit víc času v terénu, tedy tam, kde jsou opravdu potřeba.

Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme