Místo skutečných útočníků zatkli policisté izraelské turisty. Inspekce uzavřela omyl poučením

Policie pochybila při dubnovém zadržení skupiny izraelských turistů v centru Prahy. O rozhodnutí Generální inspekce bezpečnostních sborů informoval server Aktuálně.cz. Podle mluvčího inspekce Iva Mitáčka zjistila nedostatky v práci policistů, když přišli kvůli podezření z útoku na číšníka cizince zatknout. Policisté se ale podle inspekce nedopustili trestného činu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina sedmi mužů napadla v Praze za nákupním centrem Quadrio číšníka, který následně skončil v nemocnici | Zdroj: Policie ČR

GIBS případ uzavře písemnou domluvou a poučením, čeho se má příště policie vyvarovat, informoval server.

Z hotelu nás vedli jako kriminálníky, říká jeden z Izraelců, které si policie spletla s útočníky z Nizozemska

Číst článek

Policisté přišli v dubnu do pražského hotelu zatknout skupinu mužů kvůli upozornění, že může jít o skupinu Nizozemců, která v centru metropole napadla číšníka.

Při akci zadrželi sedm cizinců, které pak vedli spoutané ulicemi metropole na služebnu. Až tam zjistili, že nechytili pachatele, ale izraelské turisty, kteří s útokem nemají nic společného.

Skuteční útočníci nakonec byli zadrženi na Letišti Václava Havla v Praze poté, co na ně upozornilo několik lidí díky fotografiím z incidentu, které se objevily v médiích. Policie tehdy uvedla, že jejich totožnost už v té době znala a zachytily je kamery na letišti.

Policie se za chybný zásah Izraelcům omluvila, ti v květnu hledali právníka kvůli podání stížnosti, protože jim celý zásah připadal brutální.

„Dostali jsme celou řadu poznatků k pachatelům a o jejich místě výskytu. Jeden z nich byl však mylný, což ale policisté v samotném prvopočátku nemohli tušit. Zadrželi v hotelu skupinu cizinců, kteří odpovídali popisu, ale jak se následně ukázalo, hledaní pachatelé to nebyli,“ vysvětlil serveru iROZHLAS v květnu mluvčí pražské policie Jan Daněk. K použití zásahové jednotky podle něj policie přistoupila, protože útočníci byli nebezpeční a uměli bojové sporty.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme