Policie je na stopě pachatelům výbuchu v Přerově

Moravští kriminalisté jsou na stopě pachatelům jednoho z pěti výbuchů, které v posledních třech letech otřásly centrem Přerova. Z odpálení semtexu a následného požáru osobního auta přerovského policisty podezřívají trojici mladíků z Olomoucka. Dva z nich se měli dopouštět i rozsáhlé majetkové trestné činnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál uvedla severomoravská policejní mluvčí Soňa Bradáčová, šetření posledního výbuchu probíhalo v rámci vyšetřování rozsáhlé majetkové trestné činnosti. Té se dopouštěli dva z obviněných společně s dalšími třemi osobami. Svojí majetkovou trestnou činnost páchali v okresech Prostějov, Blansko, Vsetín a Přerov. Vyšetřovatel obvinil tři muže z trestného činu obecného ohrožení a dva z nich nechal vzít do vazby.

Přerovem otřásly výbuchy celkem pětkrát. První čtyři výbuchy by měly podle policie souviset s někdejším disidentem a pracovníkem BIS Vladimírem Hučínem. Ten je nyní ve vazbě a podíl na explozích popírá.

Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme