Poctiví lidé ještě nevymřeli, chválí policisté neznámou nálezkyni. Seniorce vrátila 260 tisíc

Na policisty se v pátek obrátila seniorka, která se strachovala, že přišla o tašku s částkou 260 tisíc korun. Její příběh měl ale šťastný konec. Žena dostala peníze zpět díky neznámé nálezkyni.

Jičín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokud si lidé nalezenou věc ponechají, mohou se dopustit i trestného činu. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Silně rozrušená třiašedesátiletá seniorka na policii zavolala v pátek před jedenáctou hodinou dopolední.

„Policistům měla oznámit, že jí někdo v nestřeženém okamžiku v jednom z nákupních center v Jičíně odcizil z nákupního košíku dámskou tašku, ve které měla mít uschovanou finanční hotovost v celkové výši 260 tisíc korun,“ informoval za policisty Královéhradeckého kraje Aleš Brendl.

Kabelka u rybníka ukrývala v přepočtu 180 tisíc korun. Nálezkyně může dostat až desetinu

Číst článek

Policisté podle něj neprodleně vyrazili na místo. „Po chvíli k velké radosti všech zúčastněných zjistili, že uvedenou tašku si měla žena ponechat u jednoho z nákupních regálů a odejít pryč,“ popsal Brendl.

„Tam ji také odloženou měla nalézt neznámá žena, která ani na chvíli nezaváhala a tašku odevzdala na recepci nákupního centra,“ dodal.

Policisté zároveň poctivé nálezkyni poděkovali. „S potěšením můžeme konstatovat, že slušní a poctiví lidé ještě nevymřeli,“ doplnil Brendl.

Upozornil zároveň, že pokud si lidé nalezenou věc ponechají, mohou se dopustit i trestného činu. Hrozit jim může až jeden rok vězení. Nálezce nicméně může podle zákona žádat až desetinu částky z nálezu.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme