Policie: Kajínek se chystal na trestný čin

Dvojnásobný vrah Jiří Kajínek, kterého včera policisté dopadli po 40 dnech na útěku z mírovské věznice, se chystal na trestný čin, kterým by si opatřil finanční prostředky. Českému rozhlasu to dnes řekl policejní prezident Jiří Kolář. Dodal, že Kajínek se nechystal na „nějakou vendetu“. Právě pomsty se po vězňově říjnovém útěku z věznice Mírov obávali soudce, který ho odsoudil, i svědci, kteří vypovídali v jeho neprospěch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolář Českému rozhlasu odmítl s ohledem na pokračující vyšetřování potvrdit či vyvrátit, že se Kajínek schovával v bytě jiného mírovského vězně - Ludvíka Černého, odsouzeného na doživotí v kauze takzvaných orlických vražd. Uvedl jen, že podle policejních informací Kajínek byt neopouštěl. Podle obyvatel domu patřil byt Ludvíku Černému a jeho ženě.

„My jsme po dobu, co byl na svobodě, prověřovali stovky jeho kontaktů jak minulých, tak současných, a myslím, že by bylo velice zavádějící, kdybych některé údaje upřesňoval,“ poznamenal Kolář. Pochválil také kvalitní a podrobnou práci detektivů, kteří se na pátrání po Kajínkovi podíleli.

Policie uprchlého vězně zadržela v pátek okolo 18:00 v pražské Kurzově ulici. Policisté šli po Kajínkově stopě 14 dní, uvedl v pátek Kolář. Pro zásah policejní zásahová jednotka zvolila okamžik, kdy byl Kajínek v bytě sám. Podle svědků příslušníci Útvaru rychlého nasazení na lanech vyrazili okno v pátém patře, zaznělo pět až šest explozí akustických výbušek a poté vnikli dovnitř. Kajínek v té chvíli ležel v posteli. Byl ozbrojen dvěma pistolemi a granátem, zásah byl ale tak rychlý, že zbraně nedokázal použít. Převezen byl do pankrácké věznice a dnes do věznice Valdice na Jičínsku.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme