Policie Kajínka odváží do vězení

Dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, který unikl koncem října z mírovské věznice, dopadla dnes v 18:00 jednotka zvláštního nasazení v jednom pražském bytě. Kajínek je nyní převážen do nápravného zařízení. Novinářům to řekli ministr vnitra Stanislav Gross a policejní prezident Jiří Kolář na bleskové tiskové konferenci. Odmítli ale uvést, do které věznice je transportován.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajínek, odsouzený na doživotí, uprchl 29. října z věznice, která byla do té doby považována za nejpřísněji střeženou v zemi. Při dopadení měl prý Kajínek při sobě pistoli, další zbraň byla v bytě, kde se ukrýval. Policie měla informace o možném Kajínkově úkrytu více než 14 dní.

Kajínek se podle Koláře připravoval na další trestnou činnost, ničeho se však nestačil dopustit. Policejní prezident uvedl, že policie nedopadla žádného Kajínkova komplice. Tým policistů, který na Kajínkově dopadení pracoval, odvedl podle policejního prezidenta velice profesionální práci. Kolář dodal, že policisté uprchlíka nedopadli na základě oznámení od občanů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme