Policie zadržela podezřelého, který měl napadnout lidi v Aši sekyrou. Dva jsou vážně zranění

Policie v Aši v sobotu ráno potvrdila, že v noci dopadla podezřelého, který měl napadnout lidi sekerou a dva lidi tak těžce zranit. „Nyní je v policejní cele, přičemž jsou s ním prováděny úkony trestního řízení,“ potvrdila mluvčí karlovarské policie Zuzana Týřová Radiožurnálu.

Aktualizováno (Aktualizováno: 6:42 21. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie pátrala po podezřelém 20letém Patricku Wächterovi | Zdroj: Policie České republiky

„V pátek dne 20. prosince 2019 krátce před 10. hodinou došlo v Aši k násilnému trestnému činu, při kterém dvě osoby utrpěly vážná zranění,“ informovala Týřová.

Podle informací Radiožurnálu pachatel napadl lidi sekyrou. Jedním z vážně zraněných je doručovatel České pošty. „Mohu potvrdit, že v poštovním autě byly dvě osoby, z toho jeden byl zaměstnancem České pošty,“ uvedl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Policisté v sobotu ráno na svém twitteru informovala, že se jim podařilo pachatele v noci vypátrat a zadržet. „Děkujeme veřejnosti a médiím za spolupráci při pátrání,“ uvedla policie.

Muž není policistům neznámý. „Mohu potvrdit, že muž, po kterém jsme pátrali, se již v roce 2017 dopustil loupežného přepadení dvou čerpacích stanic v Aši,“ uvedla pro Radiožurnál Týřová.

Podle starosty Aše Dalibora Blažka (HNHRM) se do pátrání po podezřelém zapojili také městští strážníci. 

„Došlo k napadení dvou lidí chladnou zbraní, došlo k těžkým zraněním. Policie pachatele identifikovala. Ví se, kdo to je, a nyní probíhá velká akce, aby ho co nejdříve zadržela,“ uvedl Blažek, který byl na pátečním zasedání Rady Karlovarského kraje, ale už se vrací zpět do Aše. „Je potřeba zkoordinovat spolupráci s městskou policií a pomoci Policii České republiky, aby pachatele dopadli co nejdříve,“ dodal.

Do pátrání se podle velitele městské policie Aš Richarda Kosíka zapojilo maximum jejich lidí. „Stáhli jsme i lidi z volna, odvolal jsem je do práce,“ upřesnil pro iROZHLAS.cz Kosík.

Záchranáři převezli dva zraněné do plzeňské nemocnice. „Záchranná služba Karlovarského kraje vyjížděla k napadení dvou osob, které následně ošetřila a převezla pozemní cestou s těžkými zraněními do Fakultní nemocnice Plzeň,“ sdělil mluvčí karlovarských záchranářů Radek Hes.

ako, kro, dt, vtk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme