Zásahy policie na 60 místech v Česku souvisely s krácením daní. Obviněno je 23 lidí

V souvislosti s úterními zásahy obvinili policisté 23 lidí z krácení daní a účasti na organizované zločinecké skupině. V tiskové zprávě to ve středu uvedla Dagmar Pětníková z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Zadrženo je stále 21 lidí, doplnila žalobkyně. Policisté a celníci v úterý zasahovali na zhruba 60 místech v Česku. Důvodem je podezření na daňové úniky za stovky milionů korun.

Praha (Aktualizováno: 13:30 21. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V souvislosti s úterními zásahy obvinili policisté 23 lidí z krácení daní a účasti na organizované zločinecké skupině (ilustrační snímek) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„V návaznosti na tiskovou zprávu ze dne 20. 8. 2019 sděluje Vrchní státní zastupitelství v Praze, že policejní orgán sdělil obvinění 23 osobám, z nichž je 21 stále zadrženo. Trestní stíhání je vedeno pro zločin účasti na organizované zločinecké skupině a zločin zkrácení daně, poplatku a jiné povinné platby (...), a to individuálně dle podílu jednotlivých osob na vyšetřované trestné činnosti,“ uvedla Pětníková v tiskové zprávě.

Podle zdroje Radiožurnálu se daňové úniky týkaly fakturování služeb, při kterém nebylo odvedeno DPH. V jednom z dokumentů, do kterého měla redakce možnost v úterý nahlédnout, šlo o celkovou škodu na 250 milionů korun.

Policisté a celníci zasahovali na desítkách míst Česka. Mají podezření na daňový únik ve výši 250 milionů

Číst článek

„Pachatelé vytvořili zdání normálně fungujícího zdanitelného subjektu, který zdanitelná plnění přijímá a poskytuje, tedy zakryli fakticky uskutečněné prodeje cigaretových výrobků vietnamským obchodníkům,“ stojí mimo jiné v textu.

Tým Bradáčové

Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze, to potvrdilo, že se jedná o trestní věci daňového charakteru. 

Mluvčí celní správy Martina Kaňková v úterý Radiožurnálu řekla, že na případu celníci pracovali rok a půl.

Na zásahy policie upozornil jako první server Neovlivni.cz.

Deník Mf Dnes uvedl, že zásahy navazovaly na jiný případ, který se týkal vietnamských pašeráků tabáku. Podle deníku tehdy bylo zadrženo 11 podezřelých a skupina údajně způsobila škodu kolem 20 milionů korun.

Za krácení daní by obviněným hrozilo maximálně deset let vězení, horní hranice trestní sazby se však u pachatele trestného činu spáchaného ve prospěch organizované zločinecké skupiny zvyšuje o jednu třetinu.

ČTK, och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme