Policie kvůli úplatkům ve fotbale rozdá další obvinění

Dosud největší korupční aféra v českém fotbale zasáhla i sever Moravy. Specialisté z policejního protikorupčního útvaru chystají obvinění proti čtveřici mužů, kteří spolupracují s prvoligovou Opavou a druholigovými Vítkovicemi. Zatím není jasné, jestli jde o funkcionáře klubů nebo i o rozhodčí. Reakce obou fotbalových týmů je stejná - nevědí prý, o co jde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

úplatek | Foto: CVVM

Ostravský státní zástupce Jiří Gargaš říká, že bližší informace sdělí počátkem příštího týdne. "Já jsem byl policejním komisařem informován o tom, že byla vyhotovena usnesení o zahájení trestního stíhání pro další čtyři osoby, kdy se jedná o jedno ligové a jedno extraligové utkání. Jedná se o fotbalové kluby Opava a Vítkovice. Písemné vyhotovení tohoto usnesení mi ještě nebylo doručeno."

Spekuluje se o tom, že nešlo pouze o finanční úplatky. Někteří z podezřelých měli dostávat odměny i v jiné podobě.

Mluvčí opavského prvoligového týmu Jiří Berousek jakákoli podezření popírá. "Až dostaneme materiál od pana státního zástupce a přečteme si, z čeho jsme obviněni, tak pak vám k tomu můžeme dát stanovisko, takto nevíme."

Stejně reagoval i Vladimír Palkovský z druholigových Vítkovic. "My nic nevíme. Nám nic nepřišlo, žádné oznámení, vůbec nic nevíme."

Kvůli braní či nabízení úplatků v českém fotbale už policisté obvinili 26 lidí.

Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme