Posádka vozu odjela se vzácným nástrojem, který vypadl z jiného auta. Trvá na tom, že ho chtěla vrátit

Z jedoucího auta v Liberci při přejezdu retardéru vypadl hudební nástroj z 18. století v ceně až přes milion korun. Policie ho krátce poté zajistila u posádky jiného vozu. Informoval o tom mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčího posádku vozu, která nástroj vzala, z ničeho neobvinili, neboť tvrdili, že chtěli nástroj odevzdat (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Kuriózní případ se stal krátce před půlnocí minulý týden ve čtvrtek ve Starých Pavlovicích. Vzácný smyčcový nástroj měl jeho majitel v bezpečnostním přepravním obalu uložený v kufru auta při cestě domů. Podle Robovského nástroj vypadl, když se při přejezdu jednoho z retardérů nečekaně otevřely dveře od kufru auta. Toho si všimla posádka protijedoucího automobilu.

Policie obvinila muže, který na jaře v Plzni natáčel na covidovém oddělení. Hrozí mu až osm let vězení

Číst článek

„Vozidlo zastavilo, vyběhl jeden z členů posádky a kufírek z vozovky hbitě sebral. Muž nasedl zpět do vozu a ten z místa spěšně odjel,“ uvedl Robovský v tiskové zprávě.

V jejich držení ale zůstal jen několik desítek minut, neboť majitel nástroje neprodleně zavolal na policii.

„Naléhavost hovoru měla za následek okamžité vyslání policejní hlídky. Muži zákona vyrazili pátrat po osobním vozidle, jehož posádka nyní hudební nástroj, v ceně jednoho, možná i dvou nových osobních vozů, měla v držení. Vypátrat je bylo snadné, a to především díky skvělému popisu od samotného oznamovatele,“ uvedl Robovský.

Podle mluvčího posádku vozu, která nástroj vzala, z ničeho neobvinili, neboť tvrdili, že chtěli nástroj odevzdat. „Ze zákona mají tři dny na vrácení nalezené věci,“ dodal mluvčí policie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme