Policie zasahovala před lounskou firmou Heavy Machinery. Problémy podle médií měla insolvenční správkyně

Policie v pondělí od rána zasahovala u konfliktu před areálem lounského výrobce vagonů Heavy Machinery services. Padl i výstražný výstřel. Podle některých médií chtěla v areálu firmy Heavy Machinery services, dříve Legios, pokračovat insolvenční správkyně v inventarizaci majetku. V tom jí zabránila skupina lidí s tyčemi a dalšími předměty.

Tento článek je více než rok starý.

Aktualizováno Louny (Aktualizováno: 15:39 1. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Policie zasahuje v Lounech (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Zaměstnanci areálu se dovnitř nedostali. Policisté ukončili zásah po poledni, protiprávní jednání nezjistili, řekla mluvčí lounské policie Irena Pilařová. Bezpečnost v okolí areálu budou dál hlídat.

„Řešili jsme situaci v lounské firmě. Jedná se o složitý právní problém a my jsme zjišťovali, zda dochází k protiprávnímu jednání,“ uvedla Pilařová. Na začátku konfliktu se podle mluvčí situace vyhrotila a policisté použili jako varovný prostředek výstřel.

Soud zamítl reorganizaci bývalé vagonky Legios. Firma dluží věřitelům přes tři miliardy korun

Číst článek

Dluhy a konkurz

Insolvenční správkyni se zatím nepodařilo kontaktovat. Při zásahu nebyl nikdo podle Pilařové zraněn ani omezen na svobodě. „Vzhledem ke složitosti situace budou policejní hlídky v dalších dnech situaci kvůli bezpečnosti monitorovat,“ řekla Pilařová.

Výrobce vagonů je v úpadku od února 2014, věřitelům dluží přes 3,3 miliardy korun. Krajský soud v Českých Budějovicích, který insolvenci řeší, před pár dny znovu zamítl reorganizaci společnosti HMS. Soud zároveň na majetek firmy prohlásil konkurz a na 21. srpna svolal schůzi věřitelů.

Budějovický krajský soud zamítl reorganizaci HMS už v lednu. V dubnu jeho rozhodnutí zrušil Vrchní soud v Praze a věc mu vrátil. V novém rozhodnutí budějovický soud zopakoval, že jednání HMS a plnění povinností, které soud firmě uložil, vzbuzuje pochybnosti o poctivosti jejích skutečných úmyslů.

Podle soudu se řídicí struktura HMS prolíná s vedením společnosti Legios Loco a fungování obou firem je úzce spjaté - Legios Loco pronajímá výrobní areál a dodává HMS pracovní sílu, veškerý obchod jde přes Legios Loco. Firma Legios Loco patří podle údajů v Obchodním rejstříku kyperské společnosti Kirosium Limited. Jediným akcionářem HMS je od letošního března litoměřická firma Trinites CZ. HMS se proti verdiktu odvolá k Vrchnímu soudu v Praze.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme