Policie má dalšího útočníka z bitky v Rumburku, přihlásil se sám

Už třetího útočníka z nedělní bitky v Rumburku zatkla policie. Pětadvacetiletý Kamil Ceper se ráno sám přihlásil na služebně v Holicích na Pardubicku. Stejně jako další dva útočníci bude nejspíš obviněn z ublížení na zdraví s rasovým motivem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní posily v Rumburku | Zdroj: ČTK

Po Ceperovi bylo od neděle vyhlášené celostátní pátrání. Policie ho totiž podezírá z toho, že byl jednou z ústředních postav útoku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o zadržení útočníka zjišťovala reportérka Gabriela Hauptvogelová

„Včera ve večerních hodinách jsme na obvodním oddělení v Holicích zadrželi pětadvacetiletého muže. Ten se sám přihlásil policistům s tím, že je v celostátním pátrání,“ potvrdil Radiožurnálu Josef Bocán z pardubické policie.

Cepera si už převzali kriminalisté z Děčína. Po výslechu vyšetřovatelé rozhodnou, jestli podají návrh na jeho vazbu. Tam už jsou předchozí dva zadržení z rumburské rvačky.

Podle mluvčího děčínské policie Vojtěcha Haňky je pravděpodobné, že i Ceper bude obviněn z trestných činů ublížení na zdraví a pokusu o těžké ublížení s rasovým podtextem.

Kamil Ceper | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Skupina až 20 Romů v neděli nad ránem podle policie napadla cestou z baru šestici jiných mladíků. Když se schovali do domu, rozmlátili útočníci dveře a jednoho muže ztloukli teleskopickými obušky. Ten pak skončil se zlomeninami v nemocnici.

Incident vyhrotil ve Šluknovském výběžku napětí mezi starousedlíky a sociálně slabými, které prý na sever Čech v poslední době sestěhovávají realitní společnosti.

Klid v ulicích čtyř severočeských měst teď zajišťuje 50 policejních těžkooděnců z Prahy. Od úterý tam kriminalita mírně poklesla, policie zaznamenala jen jednu významnější krádež, kdy skupina mladistvých včera odpoledne ve Varnsdorfu ukradla ledvinku postiženému mladíkovi.

Starostové chtějí trvalé posílení policie

Situaci dnes budou na místě řešit také ministr vnitra Jan Kubice a policejní prezident Petr Lessy s místními starosty a krajskými řediteli policie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká a starosta Nového Boru Jaromír Dvořák v Ozvěnách dne Radiožurnálu

Podle mluvčí policejního prezidia Pavly Kopecké může z jednání vzejít i další posílení hlídek.

„V tuto chvíli to vypadá, že posílení o 50 policistů postačuje. Samozřejmě záleží na vývoji situace, může dojít k tomu, že by se mohla zhoršit avizovanými demonstracemi. My máme připravenu další možnost posílení pořádkových jednotek například z Moravskoslezského kraje,“ řekla Kopecká ve vysílání Radiožurnálu.

Jaromír Dvořák, starosta Nového Boru, kam také večer šéfové policie zamíří, by od nich rád slyšel především to, že přítomnost hlídek bude trvalá.

„Přítomnost policie v ulicích byla dlouhodobě minimální, nevykonává obvyklou činnost v malých městech a ještě menších obcích, kde policejní vůz vidí jednou za týden. Například kolegové dělají nesystémové kroky tím, že policii dávají příspěvek na pohonné hmoty, aby do jejich obce zajížděla. Tak to přece nejde, spíš jde o to, aby byly kroky systémové,“ podotkl Dvořák.

Martin Hromádka, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme