Policie má jméno lupiče z Krnova. Muž nebyl nikdy trestán

Policie už zná jméno muže, který s výbušninou přepadl směnárnu v Krnově. Na zjištění jeho totožnosti pracoval od rána tým specialistů. Při ozbrojeném přepadení došlo k explozi. Útočník na místě zemřel, šest lidí se zranilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie a hasiči před obchodním domem v Krnově | Foto: ČTK

Lupičem, který přepadl směnárnu v Krnově s výbušninou, je třiačtyřicetiletý muž z Bruntálska. Dosud nebyl nikdy trestán. Policisty přivedla k jeho jménu zbraň, kterou při přepadení použil a zůstala na místě činu. Pachatel byl jejím držitelem.

Policisté mluví o zásadním posunu ve vyšetřování tohoto mimořádného případu. Dá se předpokládat, že nyní navrhnou soudu, aby dal příkaz k domovní prohlídce v místě jeho bydliště. Policisté budou nyní také dál zkoumat, jak a kde mohl tento muž získat výbušninu.

„Jedná se o výrazný posun ve vyšetřování. Samozřejmě budeme v tuto chvíli provádět šetření ve směru původu výbušniny a budeme dále prověřovat jednotlivé verze, které jsme v tu chvíli stanovili na místě činu,“ potvrdil vrchní komisař Miroslav Pech.

Lupič, který přepadl směnárnu v Krnově, měl střelnou zbraň a dva granáty. Ohrožoval personál a chtěl peníze. Přepadená začala volat o pomoc. Pachatel vystřelil. Náhodná kolemjdoucí pak lupiči vytrhla nezajištěný granát a odhodila ho.

Nyní vychází najevo, že prodavačce z přepadené směnárny okamžitě přispěchaly na pomoc kolegyně z okolních obchodů. Zneškodnil ho nakonec pětapadesátiletý výpravčí Daniel Petr. Svědci poté zavolali policejní hlídku. Když policisté přikládali pachateli pouta, došlo k explozi výbušného systému, pravděpodobně druhého granátu. Pachatel na místě zemřel.

Andrea Čánová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme