Policie má jméno lupiče z Krnova. Muž nebyl nikdy trestán

Policie už zná jméno muže, který s výbušninou přepadl směnárnu v Krnově. Na zjištění jeho totožnosti pracoval od rána tým specialistů. Při ozbrojeném přepadení došlo k explozi. Útočník na místě zemřel, šest lidí se zranilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie a hasiči před obchodním domem v Krnově | Zdroj: ČTK

Lupičem, který přepadl směnárnu v Krnově s výbušninou, je třiačtyřicetiletý muž z Bruntálska. Dosud nebyl nikdy trestán. Policisty přivedla k jeho jménu zbraň, kterou při přepadení použil a zůstala na místě činu. Pachatel byl jejím držitelem.

Policisté mluví o zásadním posunu ve vyšetřování tohoto mimořádného případu. Dá se předpokládat, že nyní navrhnou soudu, aby dal příkaz k domovní prohlídce v místě jeho bydliště. Policisté budou nyní také dál zkoumat, jak a kde mohl tento muž získat výbušninu.

„Jedná se o výrazný posun ve vyšetřování. Samozřejmě budeme v tuto chvíli provádět šetření ve směru původu výbušniny a budeme dále prověřovat jednotlivé verze, které jsme v tu chvíli stanovili na místě činu,“ potvrdil vrchní komisař Miroslav Pech.

Lupič, který přepadl směnárnu v Krnově, měl střelnou zbraň a dva granáty. Ohrožoval personál a chtěl peníze. Přepadená začala volat o pomoc. Pachatel vystřelil. Náhodná kolemjdoucí pak lupiči vytrhla nezajištěný granát a odhodila ho.

Nyní vychází najevo, že prodavačce z přepadené směnárny okamžitě přispěchaly na pomoc kolegyně z okolních obchodů. Zneškodnil ho nakonec pětapadesátiletý výpravčí Daniel Petr. Svědci poté zavolali policejní hlídku. Když policisté přikládali pachateli pouta, došlo k explozi výbušného systému, pravděpodobně druhého granátu. Pachatel na místě zemřel.

Andrea Brtníková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme