Policie má pohotovost kvůli derby pražských 'S'

Rozsáhlá bezpečnostní opatření budou provázet odpolední fotbalové derby mezi pražskou Spartou a Slávií. Utkání začíná v 16:30 na Letné a očekává se, že by na něj mohlo přijít až 15 tisíc fanoušků. Diváci se musejí připravit na důkladnou osobní prohlídku. Opatření budou mnohem přísnější než při běžných ligových zápasech. Může za to také incident z minulé soboty, kdy byl autobus hráčů Sparty napaden fanoušky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparta Slávia | Foto: Vlastimil Hankus

Zvýšená bezpečnostní opatření plánuje podle mluvčí Evy Brožové pražská policie. Na bezpečnost by měly dohlížet stovky mužů zákona. "Bezpečnost budou zajišťovat kromě policistů z Prahy 7 také policisté ze stálé pořádkové jednotky, z pohotovostní motorizované jednotky, jízdní policie a na místě budou i psovodi," řekla Brožová Radiožurnálu.

Podle bezpečnostního manažera Josefa Praska bude na dnešní zápas dohlížet dvojnásobný počet bezpečnostních pracovníků než normálně - věří proto, že přímo na stadionu k žádným násilnostem nedojde. "Věřím, že agresivita mezi těmito dvěma tábory se nebude vybíjet přímo na stadionu. Je možné samozřejmě, že někde mimo stadion budou chtít řešit své dlouholeté spory, ale věřím, že taková opatření - organizační i technická -, která jsou na Spartě, jim nedají možnost přímo si vyřizovat případně své nesrovnalosti."

Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme