Policie má portrét dvojnásobného vraha z Plzně

Pachatel včerejšího přepadení zlatnictví v centru Plzně, který smrtelně zranil prodavačku a zastřelil kolemjdoucího, stále uniká. Policie ale zná jeho podobu. Muži je asi 45 až 50 let, je 175 centimetrů vysoký, silnější postavy. Má baculatý pobledlý obličej a malé, úzké oči. Oblečen byl do světle šedého pláště, přepásaného opaskem. Na hlavě měl šedý kulich. Policie vyzývá svědky, aby co nejdříve zatelefonovali na linku 158.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plzeňská loupež | Foto: Petr Eret | Zdroj: ČTK
Přehrát

00:00 / 00:00

R. Svobodová popisuje pachatele

Policisté po muži, který včera přepadl klenotnictví v centru Plzně a zabil při tom dva lidi, intenzivně pátrají. Bezprostředně po přepadení byla sice uzavřena část Americké třídy, která byla dějištěm tragédie, a sousední Martinská ulice, prohlídka domů ale nepřinesla žádný výsledek. Na základě svědeckých výpovědí se jim alespoň podařilo sestavit pachatelův pravděpodobný portrét. K dispozici mají i tři fotografie z městské průmyslové kamery. Policie dělá i další opatření, která však zatím odmítá upřesnit.

Bilancí přepadení zlatnictví a následné střelby jsou dva mrtví. "Krátce před desátou hodinou došlo k loupežnému přepadení obsluhy prodejny na Americké třídě naproti Elektře. Na místě byla postřelena prodavačka, obsluha té prodejny a před prodejnou zastřelený muž," popsala událost Radiožurnálu tisková mluvčí plzeňské policie Romana Svobodová.

Z klenotnictví se nic neztratilo, policie proto předpokládá, že do obchodu šel pachatel pro hotovost. Vnikl tam ale pouze hodinu po otevření a prodavačka žádné peníze neměla. Kriminalisté nevědí, proč sedmadvacetiletou ženu z Rokycan zastřelil. Sedmapadesátiletý důchodce, který se snažil zloděje zadržet, byl zasažen do hlavy a zemřel na místě. Od včerejšího večera nosí lidé na místo neštěstí květiny a hoří tam desítky svíček.

Jak konstatoval plzeňský policejní komisař podplukovník Josef Chyba, šlo o první letošní plzeňskou vraždu. "Po těch letech, co jsem ve funkci, je to skutečně morbidní záležitost. Na frekventované lici k tomu došlo, tím je to ještě horší, že byla zbraň použita i proti občanovi, který se snažil pachateli zabránit v útěku."

Primátor Plzně Jiří Šneberger v reakci na událost, že plzeňský magistrát hodlá spolu s policií připravit preventivní opatření ke snížení loupeží a krádeží ve městě. Šneberger se také na místo tragédie osobně dostavil. Navzdory tomuto případu ale primátor míní, že Plzeň není nebezpečná. Alarmující je však vysoký počet běžných krádeží a přepadení, což je třeba systémově řešit.

Portrét pachatele, jak jej podle výpovědí svědků sestavila policie, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Markéta Kaclová, Jana Mertová, Markéta Čekanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme